Ofensywa ibis Styles

29 października w Redzie koło Gdyni ruszył pierwszy w Polsce hotel nowej marki ibis Styles z 86 pokojami. Wcześniej działał pod nazwą Wasko. W przyszłym roku otwarty ma być ibis Styles w Sosnowcu, a w 2014 – w Białymstoku (130 pokoi). Do 2015 roku w Polsce działać ma 10 hoteli tej marki. ibis Styles (wcześniej all seasons) to sieć hoteli ekonomicznych wprowadzona na rynek przez grupę Accor w 2007 roku.


Hotele ibis Styles to obiekty średniej wielkości (do 150 pokoi w Europie i do 200 w Azji). W Europie marka rozwija się głównie w oparciu o umowy franczyzy (w Azji i rejonie Pacyfiku na podstawie umów o zarządzanie). Marka, która powstała pod koniec 2007 roku (jako all seasons, a w 2011 roku przemianowana została na ibis Styles w ramach strategicznej zmiany w portfolio marek ekonomicznych Accoru) obejmuje ponad 180 obiektów w 16 krajach świata. W Polsce celem marki jest uruchomienie minimum 10 obiektów do końca 2015 roku. Mogą do niej dołączać zarówno obiekty już działające, po odpowiedniej adaptacji do standardu marki (tak było w przypadku hotelu Wasko, który teraz działa jako ibis Styles Gdynia Reda), jak również nowo budowane.

 

– Wprowadzenie nowej marki na rynek polski to dla Grupy Hotelowej Orbis i naszego partnera strategicznego Accoru z jednej strony wielkie wzywanie, a z drugiej ogromna szansa na wypracowanie przewagi konkurencyjnej, którą zamierzamy wykorzystać – mówi David Henry, dyrektor ds. sprzedaży, marketingu, dystrybucji i revenue w Orbis SA. 3–gwiazdkowy ibis Styles Gdynia Reda położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie trasy E-6 Berlin-Szczecin-Gdańsk oraz trasy na Półwysep Helski. Do dyspozycji gości jest 86 pokoi na czterech kondygnacjach, z których każda posiada indywidualną stylizację, odzwierciedlającą się w charakterystycznej kolorystyce. Wcześniej grupa Accor/Orbis poinformowała o podpisaniu umowy franczyzowej na uruchomienie hoteli ibis Styles i Mercure w Sosnowcu łącznie z 200 pokojami w XIX-wiecznym budynku dawnej elektrowni Renard i rozdzielni kopalni węgla Sosnowiec. W październiku podpisano też kolejną umowę franczyzy na ibis Styles ze 130 pokojami, tym razem w ramach powstającego w Białymstoku Śródmiejskiego Centrum Handlowo–Rozrywkowego Galeria Jurowiecka. Franczyzobiorcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus. Hotel ma zostać otwarty na przełomie 2014 i 2015


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *