Hotel z pomysłem. I z duszą. Poziom 511

POZIOM 511 Design Hotel & SPA to nowoczesny kompleks wypoczynkowy, stawiający na trzy najważniejsze cechy: spójność, minimalizm i kreatywność. Goście mogą spędzić czas w hotelu butikowym z prawdziwego zdarzenia. Hotel wyróżnia się też ofertą kulturalną, bogatym programem SPA oraz specjalnie opracowanymi atrakcjami turystycznymi i sportowymi.


Poziom 511 powstał z pasji i tak też jest zarządzany. Przebywając w tym zakątku Jury Krakowsko- Częstochowskiej można spędzić ekskluzywne wakacje w dyskretnie położonym miejscu. Jesienią twórcy Poziomu 511 zostali laureatami prestiżowej nagrody „Luksusowa Marka Roku 2012”. Hotel zawdzięcza swoją nazwę wysokości wzgórza na którym się znajduje, a jego bryła wtopiona została w naturę.

 Z poziomu 511 m n.p.m. można podziwiać panoramę jednego z najbardziej malowniczych regionów Polski – krainy wapiennych skał, jaskiń, wąwozów i wzgórz porośniętych lasami. A także podążyć szlakiem Orlich Gniazd, sprawdzić jakie tajemnice kryją okoliczne jaskinie czy spróbować swoich sił podczas wspinaczki. Wjazd na teren POZIOMU 511 prowadzi przez naturalną skalną bramę, po minięciu której ukazuje się nowoczesny, przeszklony budynek, idealnie komponujący się z otaczającą go naturą. – Projekt hotelu zakładał jak największą integrację obiektu z otoczeniem – mówi Tomasz Wuczyński, autor projektu hotelu POZIOM 511. – Jura Krakowsko- Częstochowska to miejsce wyjątkowe na mapie Polski, zachowujące mimo postępującego rozwoju cywilizacji swoją dziewiczość. Zależało mi na tym, aby nie zaburzać zastanego ładu, lecz uwypuklić urodę tego niezwykłego miejsca.Kontekst budynku w skali makro, to ruiny Zamku Ogrodzieniec, względem którego nie mogliśmy się zbliżać estetycznie, priorytetem w skali mikro był kontakt z otoczeniem i świadomość miejsca, w którym jesteśmy. Stąd tak liczne otwarcia widokowe, budynek miał być wręcz pocięty światłem i widokami na przestrzał. Szklane elewacje, zależnie od lokalizacji są przezierne, „przepuszczające” widoki ze środka na zewnątrz i wzajemnie, lub pół-lustrzane, odbijające i powielające otoczenie. W hotelu znajdują się 42 pokoje, w tym 6 apartamentów. Wszystkie wnętrza cechuje nowoczesny, funkcjonalny design i proste formy. POZIOM 511 to miejsce dla wszystkich, którzy przykładają wagę do detalu i oryginalnych rozwiązań wnętrzarskich oraz architektonicznych. Dominują tutaj szarości, biel, czerń, różne odcienie drewna i liczne przeszklenia. Hotel jest też doskonałym miejscem dla miłośników klasycznego designu – znajdują się tutaj między innymi: jeden z najbardziej rozpoznawalnych wzorów na świecie, czyli Eames Plywood Lounge Chair, sofy włoskiej marki La Civida czy kultowe lampki Tolomeo.

 

Nie brakuje też polskich akcentów takich jak chociażby znane Pieńki studia MALAFOR. POZIOM 511 to także miejsce, gdzie spotyka się magia wyjątkowej przestrzeni z wydarzeniami z obszaru kultury. Właściciele propagują różne formy artystycznego wyrazu, począwszy od muzyki, poprzez malarstwo, grafikę, sztukę użytkową, na projektowaniu mody kończąc. Stąd też obecność POZIOMU 511 jako oficjalnego sponsora podczas tegorocznej VII edycji Fashion Philosophy Fashion Week Poland w Łodzi. – Idea połączenia biznesu z kulturą i patronowania ciekawym projektom artystycznym narodziła się z naszej miłości do muzyki, designu i wszystkiego, co przejawia cechy kreatywności. Naszym marzeniem stało się stworzenie miejsca wypełnionego twórczą, pozwalającą na swobodne wyrażanie siebie atmosferą, skupiającego otwartych, ciekawych ludzi.

 

Chcieliśmy przełamać konwenanse i odejść od utartych praktyk hotelarskich, aby pokazać, że hotel może też być miejscem, z którego czerpać można inspiracje. Zależy nam, aby nazwa POZIOM 511 nie tylko kojarzyła się z relaksem fizycznym, ale także była synonimem odpoczynku psychicznego – mówi Aneta Ogonowska, dyrektor kreatywna hotelu. Bliska hotelowi jest idea mecenatu kultury, stąd też pomysł na wydanie albumu 511 IN SILENCE litewskiego kolektywu SILENCE FAMILY. POZIOM 511 posiada także własny bookstore, w którym można znaleźć ciekawe nowości wydawnicze. Hotel zaprasza uznanych muzyków i DJ-ów. Dodatkowym walorem POZIOMU 511 jest strefa odnowy biologicznej. Do dyspozycji gości oddano 20-metrowy basen, przylegającą do naturalnej wapiennej skały łaźnię, saunę oraz kilka nowoczesnych gabinetów kosmetyki pielęgnacyjnej i gabinetów masażu oraz VIP ROOM SPA – kilkuosobowy gabinet z łóżkami, fotelami do masażu i wannami Ofuro. POZIOM 511 to także od niedawna pierwszy w Polsce oficjalny Dr Irena Eris Beauty Partner.

 POZIOM 511 DESIGN HOTEL & SPA

Liczba pokoi: 42/Liczba miejsc: 81

Liczba lokali gastronomicznych: 1/

Liczba miejsc: 130

Liczba sal konferencyjnych: 1/

Liczba miejsc: 100SPA: basen, jacuzzi z hydromasażem, sauna, łaźnia parowa,6 gabinetów SPA, w tym jeden VIP-room

Data otwarcia: 2012

 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *