W zgodzie z naturą. Podkowa SPA & Wellness

4-gwiazdkowy hotel Podkowa SPA & Wellness chce stworzyć coś więcej niż hotel. W swoich działaniach kieruje się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu i konsekwentnym pomysłem na to jak być „zielonym hotelem” koło Górnego Śląska.


Po kilkuletniej przerwie hotel Podkowa ponownie otworzył dla gości swoje drzwi. Po przebudowie powiększona została baza noclegowa, rozszerzono ofertę o centrum konferencyjne oraz zaplecze odnowy biologicznej. Bryła hotelu na pierwszy rzut oka jest prosta i tradycyjna. Swoim kształtem, kolorystyką oraz dzięki materiałom wykończeniowym (drewno, kamienie jurajskie) wtapia się w swoje otoczenie oraz nie do końca zapowiada to co odkryć można wewnątrz. Ciepłe, eleganckie wnętrza, gdzie prosta forma przeplata się z nowoczesnością. Dobrze dobrana kolorystyka, każdy najmniejszy element stanowi część spójnej całości.

 Elegancja i funkcjonalność oraz inteligentne rozwiązania to wyznacznik tych wnętrz. Hotel, jego oferta a przede wszystkim położenie jest też bardzo konkurencyjne – blisko głównych dróg krajowych A1 i A2, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od aglomeracji śląskich oraz lotniska Katowice w Pyrzowicach, a jednocześnie las dookoła i niezapomniany widok na malownicze jezioro. Istotna jest jednak filozofia jaka przyświeca obiektowi. Dokłada on starań, aby być „zielonym” hotelem, czyli przyjaznym środowisku, o czym świadczy towarzyszące mu hasło „Czerpiemy radość z natury…”. Nie jest to odgórnie narzucony wymóg, a coś co łączy i integruje wszystkich pracowników. Bycie „zielonym” przejawia się w drobnych elementach, dla innych może nieistotnych a jakże ważnych:

 – efektywne i oszczędne wykorzystanie energii

– własna oczyszczalnia ścieków

– nacisk na segregację odpadów

– minimalizacja zużycia wody

– używanie nietoksycznych detergentów zakup produktów przetwarzanych z odzysku oraz takich, które można przerobić na produkty wtórne

- korzystanie z produktów toaletowych nie testowanych na zwierzętach

- redukcja ilości odpadów poprzez korzystanie z opakowań, które można napełniać kilkakrotnie

- redukcja poziomu hałasu wewnątrz jak i na zewnątrz hotelu poprzez wygłuszanie ścian i drzwi

- przy renowacji budynku używane były nietoksyczne materiały

- zakup produktów naturalnego pochodzenia

- w menu hotelowej restauracji znaleźć można wiele propozycji dla wegetarian.

 Hotel stara się wokół siebie stworzyć coś wyjątkowego oraz propagować coraz bardziej „zielony” Śląsk. Wykorzystując atuty okolicy Podkowa promuje aktywny tryb życia oraz formy spędzania wolnego czasu, poprzez cykliczne akcje pt. „Bieg po zdrowie” czy „Dzień z kijem – profesjonalny instruktaż Nordic Walking dla każdego”. Hotel ma też konsekwentny pomysł na swoją część nazwy SPA & Wellness. Filozofia obiektu nawiązuje również do natury, a konkretnie do jednego z jego żywiołów – wody. Przejawia się to w menu zabiegów, wyposażeniu SPA, stosowanych kosmetyków naturalnych i tworzeniu spójnej, holistycznej oferty dla gości.

  

PODKOWA SPA & WELLNESS

Liczba pokoi: 40 /

Liczba miejsc: 85

Liczba lokali gastronomicznych: 2 /

Liczba miejsc: 190

Liczba sal konferencyjnych: 4 /

Liczba miejsc: 200SPA: 5 gabinetów, basen, jacuzzi, kompleks saun z prysznicemwrażeń, cebrem zimnej wody z widokiem na las i jezioro

Data otwarcia: listopad 2011

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *