Zanim Le Palais przyjmie pierwszych gości

Rozpoczęcie prac budowlanych przy pięciogwiazdkowym hotelu Le Palais z 79 pokojami, który grupa Warimpex zamierza uruchomić w dwóch kamienicach przy ulicy Próżnej 7/9 w Warszawie. - Musimy kupić jeszcze dwie działki - jedną bardzo małą, drugą potrzebną do wybudowania parkingu podziemnego.

W pierwszych miesiącach przyszłego roku - mamy nadzieję - uda nam się zacząć budowę - tłumaczy opóźnienie Christian Fojtl, członek zarządu spółki. Warszawski ratusz wydał już warunki zabudowy dla hotelu, a firma ma w ciągu kilku miesięcy wystąpić o pozwolenie na budowę. Warimpex jest właścicielem kamienic od 2005 roku i chociaż przebudowę zapowiada od dawna, to wciąż przesuwa termin rozpoczęcia prac.

Wcześniej planowano, że warta 16-18 mln euro inwestycja zostanie rozpoczęta wiosną 2007 roku i zakończy się po niespełna dwóch latach. Domy przy ul. Próżnej 9 (tzw. kamienica Zalmana Nożyka) i Próżnej 7 to jedne z nielicznych ocalałych kamienic warszawskiego getta. Próżna zaś jest jedyną w Warszawie ulicą, przy której takie kamienice stoją po obu stronach. Inwestor zamierza gruntownie przebudować obie kamienice. Narożny budynek nr 9 ma mieć od strony pl. Grzybowskiego szklany dach o takim samym kształcie jak obecny.

Od strony ul. Próżnej zostanie umieszczony w nim rząd lukarn - za nimi ukryje się dodana kondygnacja. Sąsiedni budynek ma urosnąć o dwie kondygnacje, które schowają się w podniesionym dachu. Warimpex planuje jeszcze jedną inwestycję w Warszawie: hotel Jan III Sobieski od strony ul. Tarczyńskiej ma zostać rozbudowany o część konferencyjną. Trwają prace projektowe, prace budowlane na pewno nie ruszą wcześniej niż w drugiej połowie 2008 roku.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *