Nocują w wodnej wieży

Autor: Dorota Szczechowiak
Otwarty przed niespełna dwoma miesiącami Hotel Mövenpick Hamburg niewątpliwie zalicza się do grupy najciekawszych obiektów noclegowych oddanych ostatnio do eksploatacji. Trudno nie przyznać, że ulokowanie hotelu w wieży ciśnień jest pomysłem dość oryginalnym

Polski rynek hotelowy znajduje się cały czas w fazie wzrostu, co oznacza, że - przynajmniej w wybranych kategoriach - występuje na nim niedostateczna liczba miejsc noclegowych. Statystyczny gość naszych hoteli szuka zatem najczęściej jako miejsca noclegowego po prostu wygodnego pokoju o określonym standardzie. To, w jakim budynku i w jakim otoczeniu znajduje się obiekt, jest zazwyczaj sprawą drugorzędną.

Klienci hoteli w krajach, w których miejsc noclegowych o odpowiednim standardzie jest dostatek, coraz częściej szukają wygodnego pokoju w niecodziennym obiekcie. Za taki z pewnością można uznać nowy, bo oddany do eksploatacji w lecie tego roku, czterogwiazdkowy Hotel Mövenpick Hamburg. W tym hotelu mieszczącym 226 pokoi rozlokowanych na siedemnastu kondygnacjach, nie byłoby pewnie nic intrygującego, gdyby nie to, że został zlokalizowany w... wieży ciśnień.

A ściślej: wieży ciśnień nieczynnej od roku 1956. Wprawdzie od tamtego czasu projektów na zagospodarowanie wzniesionej w latach 1907-1910 budowli było bez liku, jednak żadnego nie udało się urzeczywistnić. Szkoda, bo 57 - metrowy gmach zbudowany z typowej dla budownictwa północnych Niemiec cegły klinkierowej, niszczał z każdym rokiem.

Szare na złote

Dopiero wczesną jesienią roku 2003 postanowiono unikalną wieżę przebudować na jedyny w swoim rodzaju hotel. W styczniu 2005 roku inwestor, przy ścisłej współpracy ze specjalizującą się w zabytkowych budow [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *