Świetlna inspiracja

Planowanie rozmieszczenia opraw świetlnych w trakcie tworzenia projektu hotelu czy np. restauracji hotelowej jest fundamentalne. Czy światło ma być delikatne? Czy ma podświetlać zdjęcia wiszące na ścianie? Czy powinno się rozprzestrzeniać jak łuna, na przykład spod podwieszanych sufitów? A może służyć jako element tylko dekoracyjny, akcentując dany obiekt – krzesło, kredens albo stół?

 

Wszystko zależy od charakteru i funkcji restauracji. W każdym z pomysłów oświetlenie odgrywa inną rolę. Dlatego do projektu nie można podejść szablonowo. Światło nie powinno przeszkadzać. Rozjaśniona, biała barwa jest chłodna i zimna. Źle, jeśli denerwuje i kojarzy się ze smutkiem. Barwy żółta i pomarańczowa są ciepłe i wpływają na nas kojąco. W zależności od barwy światła nawet potrawy zmieniają wygląd. Korzystnie jest stosować ciepłą barwę światła, która koi oczy i pobudza zmysły.

 

Trzy poziomy światła

Coraz częściej odchodzi się od typowych żarówek, zastępując je ledami. Początkowo oczywiście jest to droższa inwestycja niż zwykłe żarówki, ale koniec końców opłaca się. Mają one dłuższą żywotność, nie nagrzewają się i są różnokolorowe. Punkty świe

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Agata Abramczuk

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *