Zakończyły się „podwójne” targi

W ubiegły weekend zakończyły się odbywające się w Poznaniu w dniach 24-27 X dwie największe imprezy sektora turystyczno-noclegowego.Były to Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2007 oraz Targi Wyposażenia dla Hotelarstwa i Gastronomi GASTRO-INVEST-HOTEL. W obu imprezach wzięło udział ponad 900 wystawców z kraju i zagranicy. W obu imprezach czynnie uczestniczyły redakcje czasopism HOTELARZ i RYNEK TURYSTYCZNY, wydawanych przez wydawnictwo PWS-ProMedia.

Podczas uroczystej gali wystawców targów Tour Salon i Gastro-Invest-Hotel zorganizowanej
24 X w Poznaniu przedstawiciele PWS-ProMedia w imieniu redakcji RYNKU TURYSTYCZNEGO wręczyli nagrody dla firm turystycznych, które wzięły udział w zorganizowanym przez miesięcznik konkursie Złota 50. W kategorii największych firm turystycznych statuetki otrzymały biura podróży: Sindbad z Opola i Alfa Star z Radomia.


Natomiast redakcja HOTELARZA rozstrzygnęła konkurs LUXeXpozycja, w którym wyróżnieni zostali wystawcy mający najlepszy pomysł na zorganizowanie stoiska targowego. Nagrodę główną otrzymała firma  JMB natomiast dwa równorzędne  wyróżnienia firmy: Samsung i Intersun. Organizatorzy i wystawcy jednoznacznie uznali tegoroczną edycję targów za udaną a przede wszystkim rekordową.Wzięło w niej udział 788 wystawców, z czego prawie 200 z zagranicy, reprezentujących 38 krajów świata.


Łączna powierzchnia 3 pawilonów, w których mieścił się TOUR SALON 2007 (pawilony 5, 3A oraz 4) objęła 26 tys. mkw. Stoiska wystawców zajęły powierzchnię ponad 9 tys. mkw. netto – o ponad 2 tys. mkw. większą, niż rok wcześniej. Dla porównania – sam pawilon 5, w którym mieściła się ekspozycja główna, jest większy, niż razem wzięte pawilony 3 i 3A, w których targi odbywały się w roku ubiegłym.

Natomiast na terenie otwartym można było podziwiać 20 autobusów oraz wagony kolejowe PKP Przewozy Regionalne oraz PKP Intercity.Tam też w sobotę obejrzeć można było zmagania kierowców biorących udział w I Mistrzostwach Polski Kierowców Autobusów.Sukces TOUR SALONU

 


 

Osiemnastą edycję targów TOUR SALON zdecydowanie należy uznać za rekordową. W dniach 24 – 27 października 2007 Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2007 odwiedziło prawie 25.000 osób, z czego 10.000 profesjonalistów podczas dwóch pierwszych dni branżowych.

 

 

Dynamiczne wzrosty

 

Tegoroczna ekspozycja zlokalizowana była w trzech przestronnych pawilonach wystawienniczych, których łączna powierzchnia brutto to 26.000 m2. Targi TOUR SALON okazały się o ponad 40% większe niż rok wcześniej. Stoiska wystawiennicze zajęły powierzchnię 9.000 m2. Na targach zaprezentowało się blisko 800 wystawców (o ponad 100 więcej, niż w roku 2006), z czego 200 przedstawicieli zagranicy z 38 krajów świata. Wśród przepięknych i barwnych stoisk znaleźć można było m.in. Indie, Indonezję, Kostarykę, Republikę Południowej Afryki, Turcję, Brazylię, Wenezuelę, Peru, Syrię i Finlandię oraz oczywiście tradycyjnie wszystkie polskie regiony, których przedstawiciele promowali najpiękniejsze ich zakątki i atrakcje, częstując gości przysmakami regionalnych kuchni. Uczestnicy targów mieli okazję zapoznać się także z bogatymi ofertami biur podróży, touroperatorów, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, przewoźników oraz firm świadczących usługi dla turystyki. Na terenie otwartym zaprezentowanych zostało 20 autobusów oraz najnowocze

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *