Bristol luksusowy

Po wielkiej renowacji wnętrz warszawski hotel Bristol został pierwszym polskim obiektem w portfolio najbardziej luksusowych hoteli świata. Bristol, jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Warszawy, dołączył do grupy hoteli – The Luxury Collection Hotels & Resorts. Za dwa lata naprzeciwko ruszyć ma hotel Europejski, który chce być jeszcze bardziej luksusowy.

Po pieczołowitym remoncie, którego koszt wyniósł 50 mln zł, hotel należący do firmy Starman Poland zmienił nazwę na Hotel Bristol a Luxury Collection Hotel, Warsaw. To pierwszy luksusowy hotel w Polsce, który dołącza do tej grupy, a także wyjątkowe miejsce, w którym artystyczna atmosfera i dziedzictwo kulturalne mają się łączyć się ze współczesną elegancją i szykiem. Dołączenie do The Luxury Collection stanowi element strategii grupy Starwood, która systematycznie poszerza swoje portfolio o najbardziej wyjątkowe hotele w kluczowych destynacjach. Obecnie pod tą marką działa 80 hoteli i ośrodków wypoczynkowych w ponad 30 krajach świata. – Polska jest krajem o ogromnym dziedzictwie historycznym, a także szybko rozwijającym się rynkiem, zaś Warszawa stała się jednym z najbardziej pożądanych miejsc w Europie – stwierdził Thomas Willms, dyrektor regionalny Starwood Hotels & Resorts na Europę Centralną i Wschodnią.

Nowe wnętrza, zaprojektowane przez londyńską architekt Anitę Rosato, mają przypominać o pięknie Warszawy z początków XX wieku, a jednocześnie oferować najnowocześniejsze udogodnienia i najwyższy komfort wypoczynku. Za neorenesansową fasadą skrywają się wnętrza, których celem jest uchwycenie wyjątkowej historii hotelu i jego aury, z subtelnymi odniesieniami do estetyki stylu secesyjnego. Wpływy Art Nouveau są charakterystyczne dla wystroju całego hotelu: poczynając od motywu 600 mosiężnych liści, który, czerpiąc inspirację z naturalnej formy secesyjnych broszek, spowija recepcję, poprzez ręcznie tkany dywan, do którego wykorzystano oryginalne tkaniny z secesyjnym wzorem, aż po niklowo-szklane wypełnienia ścian, wełniane zasłony oraz tłoczone panele z białej skóry, inspirowane stylem współczesnym. Wystrój 168 pokoi i 38 apartamentów utrzymany jest w odcieniach kości słoniowej i błękitu – łagodnym tłem dla kontrastujących z nimi hebanowych mebli. Polerowany nikiel, szlachetne drewno, błyszczący lakier i lustra z ciętego szkła połączono z wykończeniami z satyny, moheru i najlepszej wełny, aby jak najpełniej oddać blask i dekadencję lat 20. Recepcja została przeniesiona na historyczne miejsce – obok głównego wejścia, zaś lobby zostało znacząco powiększone: głębokie fotele i marmurowe ściany, stylowe lustra w mosiężnych obramowaniach oraz odnowiony żyrandol, oświetlający podwyższoną platformę z palmami i świeżymi kwiatami, stanowią powrót do oryginalnej koncepcji ogrodu zimowego w lobby.

Hotel Bristol, otwarty został w 1901 roku przez Ignacego Paderewskiego, który był jego współwłaścicielem. Był zawsze centrum życia kulturalnego warszawskiej śmietanki towarzyskiej i symbolem gościnności, docenianym zarówno przez najbardziej wymagających podróżników, jak i przez artystyczną elitę stolicy – stanowiąc most, łączący kulturę Polski z resztą świata. Hotel położony jest w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Warszawie przy Trakcie Królewskim, sąsiadując z Pałacem Prezydenckim i Ministerstwem


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *