Co się otwiera w tym roku

Rok 2013 nadal będzie rokiem wielu otwarć nowych dobrych hoteli i przyłączania się do światowych marek. Jeszcze w lutym pod marką Mercure zacznie działać hotel Vestil w Piotrkowie, a w marcu pod marką Best Western hotel Agit w Lublinie. Te sieci przyłączać będą kolejne hotele w tym roku otworzą się m.in. DoublTree by Hilton w Łodzi, Hamptony w Warszawie i Gdańsku, Novotel w Łodzi, Golden Tulip w Krakowie i Gdańsku, hotel DeSilva pod Mikołajkami itd. W 2013 roku oddanych do użytku zostanie co najmniej kilkadziesiąt hoteli. Tylko w Warszawie planowane jest otwarcie Renaissance przy lotnisku Okęcie, Hamptona kawałek dalej i Sound Garden przy trasie na lotnisko. A trzeba pamiętać, że w ostatnich miesiącach otwarto już w stolicy dwa ibisy, Holiday Inn Express i B&B, a do Best Western dołączyły hotele Portos, Felix i Poleczki. Planowane jest też uruchomienie hotelu DoubleTree.

 

W Krakowie inwestycję ogłosił Hilton Worldwide z DoubleTree i Hamptonem łącznie na 400 pokoi, otwiera się Golden Tulip i drugi w Polsce obiekt sieci PURO Hotel, a także konferencyjny hotel Gromady na 220 pokoi. Hotele RT Monopol i RT Galicya przystąpiły do Best Western. W Trójmieście otwarty w tym roku zostanie Golden Tulip i Hampton oraz Courtyard w Gdyni, swój hotel planuje tu sieć PURO Hotel, a ostatnio do Best Western przyłączyły się trzy obiekty z Grupy Dobry Hotel. W ostatnich miesiącach w Gdańsku nastąpił wysyp mniejszych, niezależnych hoteli 3-4-gwiazdkowych jak Admirał, Arena, Fahrenheit, Grand Cru czy wcześniej Arkon Park. W Łodzi powstają DoubleTree by Hilton i Novotel, które konkurować będą z andel’sem i niedawno otwartym Holiday Inn o tytuł lidera rynku, powstaje też hotel sieci B&B i Tobacco w byłej wytwórni papierosów z pokojami sprzedawanymi w systemie condo. We Wrocławiu otwarty ma być w tym roku trzeci hotel sieci B&B w Polsce… i to niemal wszystko w tym mieście, nie licząc kilku niezależnych projektów w różnych fazach realizacji i pamiętając o niezrealizowanych jak dotąd planach Hillton Worlwide poprowadzenia tu dwóch hoteli Hilton i Hilton Garden Inn oraz planach budowy hotelu obok katedry. Nieoficjalnie mówi się o planach otwarcia przez grupę Starwood, która nie ma we Wrocławiu żadnego obiektu, pierwszego w Polsce hotelu nowatorskiej marki Alofi. Byłoby to duże wydarzenie dla polskiego rynku hotelarskiego. W Poznaniu nie ma większych planów inwestycyjnych poza otwarciem kolejnego obiektu sieci PURO Hotel.

 

Ostatnie lata pokazały, że najciekawsze projekty hotelowe powstają poza dużymi miastami, w rejonach turystycznych jak Narvil w Serocku, Krasicki w Lidzbarku, Czarny Potok w Krynicy, Mera Hotel w Sopocie, Marine Hotel w Kołobrzegu, czy Remes w Opalenicy. Nie inaczej będzie i w tym roku. W Busku Zdroju firma PSB otwiera hotel SPA Słoneczny Zdrój ze 120 pokojami i Centrum Medical SPA, w Ostródzie ma być oddany do użytku duży kompleks hotelowy Plaza z własnym aqua-parkiem Condohotels Group, pod Mikołajkami polska sieć DeSilva buduje hotel wypoczynkowy ze 100 pokojami, a w Szklarskiej Porębie swój hotel planuje uruchomić Zdrojowa Invest. Systematycznie swoją sieć rozwijać będzie w średnich i mniejszych miastach Best Western, Mercure, Hampton by Hilton oraz Holiday Inn Express i Golden


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *