Warimpex: Andel’s w Poznaniu, Crowne Plaza w Petersburgu

Spółka Warimpex Finanz-und Beteiligungs AG podpisała w połowie października umowę kupna działki przy ulicy Roosevelta w Poznaniu. Położona w pobliżu historycznej starówki i terenów targowych, działka dysponuje pozwoleniem na budowę czterogwiazdkowego obiektu hotelowego. Nowy hotel, który zaoferuje swe usługi pod marką Andel's zarządzaną przez Vienna International, będzie dysponował 240 pokojami.

Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, zaś oddanie obiektu do eksploatacji może nastąpić w połowie roku 2009. Obecnie w fazie budowy znajdują się również hotele Andel's w Łodzi i Katowicach. Kilka dni wcześniej rosyjskie miasto St. Petersburg wydało pozwolenie na budowę pierwszej fazy projektu Airportcity, który Warimpex realizuje wspólnie z portem lotniczym St. Petersburg Businesspark.

Wznoszony w pobliżu lotniska Pulkovo 2 kompleks ma w pierwszej fazie inwestycji obejmować powstanie czterogwiazdkowego hotelu międzynarodowej sieci (może chodzić o amerykańską markę Crowne Plaza) na 300 pokoi i trzy biurowce o powierzchni do wynajęcia ok. 40 tys. mkw. Koszt tej fazy inwestycji ma wynieść ok. 120 mln EUR. W drugiej fazie przewidziana jest realizacja kolejnych budynków biurowych o powierzchni 50-60 tys. mkw. Projekt Airportcity w St. Petersburgu jest największym projektem nieruchomościowym w historii firmy Warimpex.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *