Prudential bliżej pięciu gwiazdek

Trwa kolejny etap remontu 17-kondygnacyjnego wieżowca na rogu ulicy Świętokrzyskiej i Placu Powstańców Warszawy w warszawskim Śródmieściu. Obecny właściciel wybudowanego w latach 1931-34 budynku, Polimex-Mostostal Siedlce, zamierza w nim urządzić ekskluzywny obiekt noclegowy - na niższych piętrach mieściłby się hotel (najprawdopodobniej pięciogwiazdkowy), zaś na wyższych apartamenty.

Obiekt, którego modernizacja i wyposażenie ma kosztować około 120 mln zł, powinien rozpocząć działalność najpóźniej jesienią 2010 roku. Według przedstawicieli inwestora ma nim zarządzać jedna z międzynarodowych sieci hotelowych, z którą umowa opiewająca na co najmniej 20 lat zostanie podpisana jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego etapu prac. Projektantem wnętrz i modernizacji jest biuro architektoniczne Bulanda, Mucha Architekci. Po ukończeniu w latach 30. XX wieku, wzniesiony przez brytyjskie Towarzystwo

Ubezpieczeń Prudential, gmach był najwyższym (66 m) budynkiem w stolicy. W dolnej części mieściły się biura, zaś w wieży luksusowe apartamenty. Uszkodzony poważnie w czasie powstania warszawskiego, został po wojnie odbudowany i w roku 1954 uruchomiono w nim hotel Warszawa. Polimex Mostostal kupił obiekt pod koniec 2005 roku od Hoteli Warszawskich Syrena za 6,3 mln euro.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *