Najpiękniejsze wnętrze hotelowe Europy w Krakowie

W konkursie Prix Villegiature, w kategorii Najlepszej architektury wnętrza hotelowego w Europie 2007, zwyciężył zabytkowy Hotel Stary należący do grupy hotelowej Likus, poinformowała w komunikacie spółka. Dotychczas żaden polski obiekt noclegowy nie został nagrodzony w konkursie Villegiature.
Dwa lata temu krakowski Copernicus, również hotel wchodzący w skład grupy Likus, był nominowany do ścisłego finału, lecz przegrał z hotelem w Amsterdamie. Pikanterii sprawie nadaje fakt, że położony opodal krakowskiego Rynku obiekt, mimo iż funkcjonuje już niemal półtora roku, nie został skategoryzowany, a więc zgodnie z przepisami, nie może używać w nazwie, czy materiałach promocyjnych słowa hotel. Po kilku etapach selekcji w ścisłym finale konkursu stanęło w szranki sześć starannie wybranych hoteli.
Konkurentami Starego były: Pand Hotel z Brugii, paryski Fouquet, Chateau Les Crayãres z Reims, Monte Carlo Bay Hotel & Resorts z Monako oraz budapesztański New York Palace. Najlepsze hotele Starego Kontynentu, zgodnie z tradycją konkursową, wybierali dyrektorzy trzech renomowanych hoteli (Ezio Indiani z hotelu Principe di Savoia w Mediolanie, Jacqueline Secchi z hotelu Baltimore w Paryżu i Alain Aster, z hotelu Raphael w Paryżu) oraz grupa 20 dziennikarzy ze światowych mediów.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *