Starwood w Polsce ma nowego szefa

Grupa Starwood Hotels & Resorts w Polsce ma nowego szefa. Został nim Gonçalo Duarte Silva, który został jednocześnie dyrektorem generalnym hotelu Sheraton w Warszawie. Zastąpił Thomasa Schoena, który objął kierownictwo hoteli Starwood w Egipcie.

 

Do obowiązków Duarte Silva będzie należało zarządzanie warszawskim hotelem Sheraton oraz koordynacja działalności pozostałych pięciu obiektów sieci: hoteli Sheraton w Krakowie, Poznaniu i Sopocie, Westin w Warszawie oraz Hotelu Bristol w Warszawie, który właśnie dołączył do elitarnej grupy Luxury Collection.

 

Gonçalo Duarte Silva jest z pochodzenia Portugalczykiem, a swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Wielkiej Brytanii, Maroku i Hiszpanii. W swojej karierze pełnił wiele funkcji managerskich m.in. odpowiadając za restauracje, bary i ofertę bankietową hotelu Le Meridien Penina Golf & Resort Hotel w Portugalii, a następnie zarządzając wszystkimi działami operacyjnymi tego hotelu. W 1996 r. objął funkcję dyrektora ds. pokoi hotelu Westin Palace w Madrycie, a potem dyrektora tego hotelu. Przez cztery lata zarządzał usprawnianiem procesów hoteli sieci Starwood w Hiszpanii i Portugali jako dyrektor regionalny Six Sigma. W 2005 roku Duarte Silva został dyrektorem generalnym kompleksu dwóch hoteli: The Westin & Sheraton Real de Faula Golf Resort & Spa na Costa Blanca, a w 2007 r. objął funkcję dyrektora generalnego hotelu Le Meridien w Barcelonie, który pod jego nadzorem stał się flagowym obiektem marki. Gonçalo Duarte Silva jest absolwentem Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki w Porto w Portugalii. Mówi po angielsku, hiszpańsku i francusku. Jego hobby to żeglarstwo i tenis. Ma żonę i dwoje


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *