Rentowne SPA, znaczy: SPA przemyślane

hot_2007_11-76.jpg- mówi Zuzana Decker,
dyrektor firmy Aqua Concept

Niedawno kierowana przez Panią firma weszła na rynek słowacki, co oznacza, że upatruje na nim dróg rozwoju swojego biznesu. Proszę powiedzieć, jak Pani postrzega rynek SPA w tej części Europy.

Czy widzi Pani na nim jakieś dominujące trendy?

Zanim powiem o trendach, chciałabym wyróżnić dwa pojęcia. Pierwsze pojęcie to termiczny koncept SPA. Nie jest to efekt mody, ponieważ odpoczynek połączony z zabiegami lekarskimi i profilaktyką w stacjach wody termalnej cieszy się popularnością na całym świecie od setek lat. Już uzdrowiska wymyślone w epoce rzymskiego imperium, funkcjonowały jako SPA. Od tamtych czasów uzdrowiska podlegały zmianom, zabiegi z wodą zostały rozwinięte dzięki zastosowaniu nowych urządzeń i nowych technik zabiegowych. Jest jednak jedna rzecz, która pozostaje stała: ludzka wiara w lecznicze walory wody.

Na tej wierze opiera się rozwój i sukces miast takich jak Baden Baden, Karlove Vary lub Aquae Calidae we Francji (bardziej znanej pod nazwą Vichy). Słowacja ze swojej strony rozpoczęła odbudowę uzdrowiskowych źródeł, lecz nieudolnie, ponieważ powierzyła pracę firmom budowlanymi, bez doświadczenia.

W rezultacie poziom ich oferty pozostaje dosyć niski. Polska, z kilkudziesięcioma uzdrowiskami, z których kilkanaście nadaje się do poważnej przebudowy i rozwoju - mam nadzieję - skorzysta z takich zasobów, aby rozwinąć ofertę turystyki medycznej. Rynek tego rodzaju turystyki, na którym Polska jest zdecydowanym liderem w środkowej Europie, to szczególnie dziedziny stomatologii, chirurgii, medycyny estetycznej oraz oftalmologii. Natomiast obecnie, nawiązując do słowa trend, wzrost na rynku SPA w całej Europie opiera się na koncepcji wellness.

Główna motywacja klientów SPA organizuje się wokół odpoczynku, dobrego samopoczucia i ładnego wyglądu, nawet jeśli motywami skłaniającymi do wyjazdu do ośrodka były: ból pleców, nadwaga lub "ciężkie nogi". Klientowi prze-de wszystkim oferujemy wellness - wejście w stan dobrobytu, jako antidotum na narastającą presję w naszym otoczeniu - zawodowym i intymnym, presję która wyczerpuje nasze organizmy, umysły, a nawet serca.

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *