Hotel w starej elektrociepłowni

Na terenie dawnej elektrociepłowni Powiśle na warszawskim Powiślu wkrótce ma ruszyć budowa ekskluzywnych apartamentów z widokiem na Stare Miasto i Wisłę. Działkę o powierzchni 4,3 ha między ul. Lipową, Zajęczą, Dobrą i Wybrzeżem Kościuszkowskim dwa lata temu za kwotę 130 mln zł kupił irlandzki deweloper Menolly Poland. W północnej części dawnej elektrociepłowni zbudowane zostaną apartamentowce. Na terenie jej południowej części stoją budynki poprzemysłowe: keson, hala maszyn i kotłownia. Zabytkowa zabudowa nie zostanie jednak zburzona, ponieważ po gruntownej renowacji powstaną w niej galerie handlowe, hotel z ośrodkiem SPA i biura.

Według prezesa polskiego oddziału Menolly, Johna Geoghegana, ostateczne decyzje o zakresie adaptacji zostaną podjęte po negocjacjach z urzędem miasta i konserwatorem zabytków. Wstępne koncepcje mówią o ulokowaniu kameralnego hotelu o wielkości około 50-60 miejsc noclegowych w budynku starej rozdzielni prądu lub w położonym opodal dawnej administracji. Wcześniejsze spekulacje prasowe podawały nawet operatora hotelu, którym miałby zostać należący do krakowskich przedsiębiorców braci Likusów holding Liwa, jednak jak na razie nie znajdują one potwierdzenia.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *