Kościuszko coraz bliżej

W marcu 2008 roku zostanie oddany do użytku hotel Kościuszko mieszczący się w zabytkowym, dwukondygnacyjnym XVIII-wiecznym dworku. Inwestorem hotelu, który ma promesę na obiekt czterogwiazdkowy, jest sieć Donimirski Boutique Hotels. Obecnie w zlokalizowanym przy ul. Papierniczej 3 w Krakowie obiekcie trwają prace wykończeniowe. Na parterze odbudowanego budynku znajdzie się hol recepcyjny, sala śniadaniowa oraz 11 pokoi 2-osobowych.


Na piętrze będzie 14 pokoi dwuosobowych oraz trzy małe pomieszczenia gospodarcze. Piwnica, parter i piętro zostały połączone windą przystosowaną do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przeprowadzona została również adaptacja piwnicy znajdującej się w północnej części budynku oraz podpiwniczenie całego budynku. W piwnicach powstała sala restauracyjna, sala konferencyjna z zapleczem, szatnia, węzeł sanitarny dla gości, zaplecze kuchenne dla restauracji oraz kotłownia.

Zabytkowy, dwukondygnacyjny dworek o powierzchni 500 metrów kwadratowych jest częścią zespołu dworsko-parkowego Dworku Białoprądnickiego, dawnej letniej rezydencji biskupów krakowskich. W skład zespołu wchodzi również należący do miasta Zajazd Kościuszkowski, który także ma zostać wyremontowany na cele kulturalne. Kościuszko będzie 14 hotelem czterogwiazdkowym w Krakowie. Będzie to piąty obiekt sieci hotelowej Donimirski.

Hotel Kościuszko (jeszcze na wizualizacji), to piąty obiekt noclegowy sieci Donimirski Boutique Hotels
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *