Wysyp hoteli w Toruniu

W marcu pierwszych gości powinien przyjąć toruński hotel 1231. Nazwa nowego obiektu, który zamierza ubiegać się o standard czterech gwiazdek, nawiązuje do daty założenia Torunia przez Krzyżaków.


Obiekt powstaje w odrestaurowanym XIII-wiecznym starym młynie położonym w obrębie terenu zamku krzyżackiego. Hotel oferować będzie 23 pokoje 1- i 2-osobowe, usytuowane na trzech kondygnacjach, niewielką salę konferencyjną i restaurację. Inwestorem jest spółka Polskie Pierze i Puch z Trójmiasta. Nieco wcześniej, bo pod koniec lutego, zostanie otwarty trzygwiazdkowy hotel Solaris. Obecnie prowadzone są rozmowy dotyczące kolejnych inwestycji: w Starym Browarze oraz w Koszarach Racławickich.

Kolejny obiekt chce postawić francuska sieć B&B w miejscu starego szpitala wojskowego. Kolejne dwa nowe hotele chce również wybudować Orbis zamiast nieczynnego już hotelu Kosmos. Budynek zostanie wyburzony, a w jego miejscu powstaną Ibis i Etap. W Toruniu funkcjonuje obecnie 18 skategoryzowanych hoteli. Przeważają wśród nich obiekty o standardzie trzech gwiazdek (10). Pozostałe to wyłącznie obiekty dwugwiazdkowe.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *