Balt Tur sprzedaje hotele

Sopockie hotele Opera i najprawdopodobniej Miramar (wymiennie z Miramar mówi się też o hotelu Europa) wystawiła na sprzedaż spółka Balt Tur Hotele i Turystyka należąca do Henryka Piękosia. Jako powód sprzedaży nieoficjalnie wymieniana jest m.in. chęć zdobycia środków na dalsze inwestycje oraz rozbudowę zakupionego jesienią przez Piękosia Pałacu Wiejce.Jest to położony w województwie lubuskim, pochodzący z II połowy XIX wieku nieskategoryzowany obiekt noclegowy, który w latach 2001-2003 został przystosowany do roli obiektu konferencyjno-hotelowego. Ten dysponujący m.in. polem do minigolfa obiekt jest w stanie pomieścić maksymalnie 120 gości.

Obok wymienionych obiektów Balt Tur jest właścicielem ośrodka wypoczynkowego w Jastrzębiej Górze oraz biura podróży. Trzygwiazdkowy hotel Opera położony jest w górnej części Sopotu opodal Opery Leśnej i oferuje 45 miejsc noclegowych. Dwugwiazdkowy hotel Miramar, położony 200 metrów od morza znajduje się centralnej cześci Trójmiasta - w Sopocie Kamiennym Potoku, na granicy z Gdynią.

Oferujący 250 miejsc noclegowych Miramar jest jednym ze starszych hoteli w Sopocie. W latach 2001-2003 przeszedł kapitalny remont. Wiosną 2004 r. decyzją Wojewody Pomorskiego otrzymał kategorię dwóch gwiazdek.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *