Flagowy Novotel – Łódź Centrum

W maju otwarty zostanie 4-gwiazdkowy Novotel Łódź Centrum ze 161 pokojami i ośmioma salami konferencyjnymi. Będzie to flagowy Novotel w portfolio Grupy Hotelowej Orbis i ostatni budowany z własnych środków. Kolejne obiekty pod markami Accor (ibisy, Mercure) otwierane już będą na podstawie umów franczyzowych i o zarządzanie.

  

Hotel zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ul. Piotrkowskiej i al. Piłsudskiego. Zaprojektowana przez biuro architektoniczne Litoborski+Marciniak z Poznania biało-grafitowa bryła hotelu wpasowana jest w ciąg budynków przy alei Piłsudskiego. Efektownym elementem fasady jest przeszklona cześć frontowa podświetlona liniami LED-owymi w różnych odcieniach koloru niebieskiego. Jeszcze przed otwarciem hotelu fasada stanowi rozpoznawany, charakterystyczny element, rozświetlający ten fragment miasta. Marka Novotel stara się wyznaczać trendy w hotelarskim wzornictwie, co ma być również widoczne w łódzkim hotelu, którego wystrój zaprojektowany został przez francuskie studio aranżacji wnętrz Igloo Architectures. Przestronność i przenikanie się przestrzeni oraz użycie naturalnych materiałów to najważniejsze cechy powierzchni ogólnodostępnych.

 

161 pokoi będzie urządzonych według najnowszego standardu kreującego pokój nowej generacji w hotelach tej marki. Jego koncept, opracowany przez francuskie studio Atome Associés, łączy w sobie nowoczesny design oraz nowatorskie rozwiązania technologiczne. Wystrój pokoi w łódzkim Novotelu zaprojektowano w naturalnych, spokojnych odcieniach beżu i brązu z mocnymi elementami w trzech gamach kolorystycznych: czerwonej, żółtej i niebieskiej. W trakcie projektowania pokoju szczególny nacisk został położony na dobranie odpowiedniego oświetlenia, które ma zapewnić gościom ciepłą i relaksującą atmosferę: podświetlana rama łóżka, designerskie lampy Tholomeo czy lampy punktowe do czytania.

 

Szczególnie nowatorski technologicznie element będzie można znaleźć w pokojach o standardzie executive na 9. piętrze budynku – szklany panel pomiędzy pokojem a łazienką, który za pomocą jednego przycisku może być zmatowiony, tak aby oddzielić od siebie te dwie przestrzenie. Takie rozwiązanie pozwala na przenikanie światła dziennego między pokojem i łazienką, co daje poczucie większej przestrzeni, a jednocześnie oferuje możliwość całkowitego oddzielenia tych pomieszczeń. W pokojach executive znajdzie się też dodatkowe wyposażenie: stacja dokująca do iPhona i iPada, a także ekspres do kawy Nespresso. Każdy pokój będzie oferować indywidualnie sterowaną klimatyzację, WiFi oraz mini-bar i sejf.

 

Na 1. piętrze hotelu zaplanowano pomieszczenia fitness oraz część konferencyjną, z ośmioma modularnymi salami konferencyjnymi i pomieszczeniem Business Corner. Sterowanie oświetleniem, nagłośnieniem i projekcją na ekranie będzie odbywać się poprzez multimedialne panele dotykowe znajdujące się w każdej sali. Dyrektorem hotelu został Przemysław Orchowicz, który w lipcu ub. r. objął stanowisko dyrektora hotelu Novotel Poznań Malta, a wcześniej był dyrektorem ds. sprzedaży w Novotel Warszawa

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *