Koniec barmańskich zmagań

W połowie grudnia w warszawskim w klubie Mirage odbyły się rozgrywki zamykające ubiegłoroczną Niezależną Ligę Barmańską. Zawody zgromadziły dziesięciu zwycięzców Flair Ring (Warszawa), Flair Wave (Sopot), Flair Baltics (Ryga) oraz zawodników, którzy zdobyli największą liczbę punktów. Zwycięzca finału Niezależnej Ligi Barmańskiej 2007, Tomek Małek otrzymał 3 tys. euro, zdobywca drugiego miejsca, Marcin Osypiński - 1 tys. euro, zaś Marek Posłuszny, który uplasował się na trzecim miejscu - 500 euro. 200 euro otrzymał Jakub Górzewski, który zdobył tytuł najlepszego juniora.

Podczas czterech rozgrywek IFL w 2007 roku, wystartowało ponad pięćdziesięciu zawodników z Polski, Wielkiej Brytanii, Francji, Litwy, Łotwy, Estonii i innych krajów europejskich. Niezależna Liga Barmańska cieszyła się dużym zainteresowaniem także wśród juniorów, którzy licznie startowali we wszystkich rozgrywkach eliminacyjnych. Po raz pierwszy w tym roku IFL wyszła poza granice Polski - po Warszawie i Sopocie, trzeci etap odbył się na Łotwie. Tegoroczne nagrody IFL to największa pula nagród wśród konkursów barmańskich. W całym roku zawodnicy walczyli o ponad 10 tys. euro, w wielkim finale mogli zdobyć łącznie 5 tys. euro, z czego zwycięzca zabrał 3 tys.