Ile za noc w czterech gwiazdkach?

Jakie są ceny pokoi w hotelach 4-gwiazdkowych w Polsce? Na siedem dni przed planowanym pobytem w kwietniu serwis RankingiTurystyczne sprawdził, za ile można tam zarezerwować dwuosobowy pokój, włącznie ze śniadaniem dla dwóch osób i parkingiem. Okazało się, że najdrożej jest nie w Warszawie, a w Gdańsku, natomiast najtaniej we Wrocławiu.

 


Po porównaniu cen w pięciu przykładowo wybranych hotelach w Warszawie okazało się, że najwięcej pobyt dwóch osób kosztuje w Courtyard Airport. Przy rezerwacji przez oficjalną stronę hotelu trzeba zapłacić 340 zł za dobę. W cenę nie są wliczone śniadanie (64 zł x 2) i parking (74 zł za dobę). Łącznie nocleg ze śniadaniem dla dwóch osób i parkingiem kosztuje 542 zł. Dodatkowo płatne jest WiFi w pokoju – 40 zł. W najtańszym z pięciu przykładowych hoteli 4-gwiazdkowych w Warszawie - Mercure Warszawa Centrum (dawny Holiday Inn), doba ze śniadaniem i parkingiem to koszt 410 zł, a za internet trzeba dopłacić 35 zł.

Kolejnym miastem, w którym RankingiTurystyczne sprawdziły koszt noclegu, był Kraków. Wśród pięciu przykładowych, najdroższym okazał się hotel Senacki. Mimo, że śniadanie wliczone jest w cenę, doba nie należy do najtańszych i kosztuje 536 zł. Łącznie z parkingiem wyszło 616 zł. Zaletą Senackiego jest bezpłatny internet (jak w większości hoteli niezależnych). Najtańszy w Krakowie okazał się Best Western Premier poza centrum, gdzie za pokój dwuosobowy, śniadanie i parking trzeba zapłacić 207 zł, a internet także jest bezpłatny.

We Wrocławiu noclegi wydają się być tańsze niż w pozostałych miastach Polski. Najdrożej na siedem dni przed planowanym pobytem okazało się w hotelu HP Park Plaza, w którym nocleg kosztował 319 zł, śniadanie dla dwóch osób 100 zł, a parking 50 zł (internet bezpłatny). Najtaniej można się przespać by było w Prima Wrocław Best Western, w którym za te same usługi trzeba zapłacić niecałe 300 zł. W tym przypadku, mimo, że cena noclegu nie była najtańsza, wliczone w cenę śniadanie i stosunkowo niedrogi parking ostatecznie sprawiły, że oferta ta okazała się być najbardziej konkurencyjna cenowo (internet za darmo)

W Gdańsku wśród pięciu wybranych hoteli najdrożej było w hotelu Gdańsk, w którym nocleg ze śniadaniem kosztuje 570 zł plus 50 zł za parking. Te same potrzeby, w hotelu nowym hotelu Fahrenheit razem z parkingiem będą kosztowały 356 zł. Rezerwując nocleg w 4-gwiazdkowym hotelu w Poznaniu, trzeba się liczyć z kosztami. Tutaj cena najdroższego noclegu czyli IBB Andersia to 300 zł, jeśli do tego dodać dwa śniadania (łącznie 90 zł) i koszt parkingu (80 zł), doba kosztuje 470 zł. Za te same usługi w hotelu Green gość zapłaci 270 zł.

Średnia cena 2-osobowego pokoju w 4-gwiazdkowym hotelu (nocleg, śniadanie, parking) z pięciu miast wynosiła 427 zł. Najdrożej na siedem dni przed planowanym przyjazdem było w Gdańsku, gdzie cena średnio wynosiła ponad 493 zł, podczas gdy w Warszawie 476 zł, a w Krakowie 442 zł. Najtaniej - we Wrocławiu. Tam ten sam pakiet to koszt 352 zł, a w Poznaniu nieco drożej – 371 zł. (Tekst opracowany został na podstawie danych pochodzących z oficjalnych stron hoteli. Kwoty podane w euro zostały przeliczone na złotówki zgodnie z kursem z 12 kwietnia).

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *