Nowy dyrektor hotelu Bristol

Andrew Henning objął funkcję dyrektora generalnego hotelu Bristol w Warszawie, który z początkiem tego roku dołączył do grupy hoteli pod marki The Luxury Collection w ramach sieci Starwood Hotels & Resorts.

 Andrew Henning jest z pochodzenia Irlandczykiem. Ze Starwood Hotels & Resorts związany jest od 2003 roku – wtedy rozpoczął pracę na stanowisku dyrektora gastronomii w hotelu Sheraton Grand Hotel & Spa w Edynburgu. Po siedmiu miesiącach został awansowany na stanowisko Executive Assistant Managera i odpowiadał za cały dział operacyjny. Kontynuował karierę w Londynie, w słynnym Park Lane Hotel. Następnie został mianowany dyrektorem generalnym hotelu Sheraton Tirana w Albanii. Od 2009 roku do przyjazdu do Polski Andrew Henning pełnił funkcję dyrektora generalnego historycznego hotelu Westin Dublin. Pod jego nadzorem hotel dwukrotnie, w 2009 i w 2010 roku, wygrał w konkursie hotelu roku sieci Starwood, został także wpisany na listę najlepszych miejsc pracy w Irlandii. Międzynarodowe doświadczenia w branży hotelarskiej Andrew Henning zdobywał także poza siecią Starwood, w hotelach niezależnych, głównie 5-gwiazdkowych. W trakcie swojej kariery brał udział w otwarciu hotelu w Ghanie, pracował także w Jordanii, w prestiżowym Le Royal Hotel Amman, w zespole zarządzającym 11 restauracjami i barami oraz salą bankietową dla 1200 osób.

Jest absolwentem Huddersfield University w Anglii, gdzie w 1993 roku uzyskał dyplom z zarządzania cateringiem. Poprzedni dyrektor generalny Bristolu Michael Goerdt, który zarządzał nim od ponownego otwarcia w 1992 roku do 1997, a potem w latach 2009 – 2012, przeszedł na

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *