15 Holiday Inn Express w Rosji

Sieć IHG podpisała z firmą Regional Hotel Chain należącą do londyńskiego funduszu VIY Management umowę franczyzową na otwarcie 15 hoteli Holiday Inn Express w Rosji do 2019 roku. Jak dotąd nie ma żadnego hotelu tej marki w Rosji.

 


Według założeń IHG, hotele te mają wypełnić lukę na rosyjskim rynku w segmencie hoteli Midscale. – Rosja jest dla nas priorytetowym rynkiem w Europie, a jest to rynek niedoinwestowany pod względem markowych pokoi hotelowych. Tymczasem Rosja to jedna z najbardziej perspektywicznych gospodarek w Europie. Dynamicznie rozwija się tam w związku z tym rynek podróży służbowych, tak międzynarodowych, jak i krajowych, między wieloma dużymi miastami – mówi Robert Shepherd, Chief Development Officer IHG na Europę. – Wraz z rozwojem rosyjskiej gospodarki marka Holiday Inn Express będzie nie tylko zaspokajała rosnący popyt krajowy na hotele ze średniego segmentu, na którym istnieje obecnie duża luka, ale będzie też przechwytywała ruch przychodzący z zagranicy, co jest częścią naszej strategii.

Pierwsze dwa hotele Holiday Inn Express powstaną w Czelabińsku (otwarcie w połowie 2014 roku) i Woroneżu (lato 2015). IHG ze swoimi markami InterContinental, Crowne Plaza i Holiday Inn obecna jest w Rosji od 1998 roku. W 2014 roku chce otworzyć w Moskwie największy Holiday Inn w Europie z ponad tysiącem pokoi.

 

Double Tree w Turcji i Kurdystanie

Sieć Hilton Worldwide otworzyła swój szósty hotel marki DoubleTree by Hilton w Turcji, pierwszy na wybrzeżu w Kusadasi. Podpisała też umowę na otwarcie hotelu w Kurdystanie. DoubleTree by Hilton Kusadasi z 87 pokojami położony jest w południowo-zachodniej części Turcji nad zatoką Morza Egejskiego. Hilton podpisał też umowę na zarządzanie hotelem DoubleTree by Hilton ze 173 pokojami pokojami z Kurdonia Company for Tourism & Hospitality Ltd. To trzeci hotel Hiltona, który powstaje w Kurdystanie, półautonomicznym regionie irackim. Zostanie on otwarty w 2015 roku przy lotnisku w Sulaymaniyah. Jeszcze w tym roku otwarty ma być DoubleTree w Erbili, a Hilton Erbil Hotel & Spa planowany jest na 2016 rok.

 

Pierwszy Hotel w Izraelu

Sieć Starwood Hotels & Resorts podpisała umowę na otwarcie pierwszego obiektu marki W Hotels w Izraelu. Hotel W Tel Aviv zlokalizowany będzie w Jaffie na Starym Mieście, w południowozachodniej części Tel Avivu. Powstanie w czteropiętrowym budynku z 1879 roku i będzie miał 125 pokoi. Dobudowany też zostanie sześciopiętrowy obiekt z 38 rezydencjami i restauracjami. Hotel ma ruszyć w 2015 roku, a jego właścicielem będzie RFR Holdings Ltd. W Hotels to luksusowa marka lifestyle’owa, oparta na designie i nowoczesnych rozwiązaniach, odwołująca się do świata mody i show-biznesu. Swoje hotele otwiera w najmodniejszych miejscach w Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Mediolanie czy St


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *