Partner dla Europejskiego

Francusko-włoskie konsorcjum Yam Invest zostanie partnerem spółki Hotel Europejski przy renowacji i przywracaniu funkcji hotelowych budynkowi, w którym od roku 1857 funkcjonował Hotel Europejski. Jeśli uda się zrealizować przyjęty ramowo harmonogram i znaleźć wcześniej międzynarodową sieć hotelową, która zostałaby operatorem hotelu, to najwcześniej w drugiej połowie 2011 roku odrestaurowany Europejski przyjąłby pierwszych gości. - Jeśli wszystkie formalności pójdą zgodnie z planem, to przebudowa powinna się rozpocząć w drugiej połowie 2009 roku - uważa Loic Guibourge, prezes Hotelu Europejskiego.

Hotel Europejski przy Krakowskim Przedmieściu jest własnością spółki należącej do rodzin Czetwertyńskich i Przeździeckich, których przodkowie zbudowali hotel i byli jego właścicielami do lat 40. ubiegłego wieku. Kosztem ponad 50 mln euro zamierzają oni poddać budynek gruntownej modernizacji i uczynić z niego jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Warszawie. Bryła Hotelu Europejskiego nie ulegnie zmianie, a fasada zostanie odnowiona. Przebudowane ma zostać wnętrze hotelu. Liczba pokoi zmniejszy się o około 100 (ostatnio było ich 234), za to zyskają one większą powierzchnię.

Yam Invest to zarejestrowana w Holandii spółka, którą kontrolują Arnaud de Ménibus (francuski przedsiębiorca zasiadający m.in. we władzach dużego koncernu budowlanego Cogedim) oraz Włoch Carlo Acutis reprezentujący firmę ubezpieczeniową Vittoria Assicurazioni. Yam obejmie najprawdopodobniej piątą część udziałów w spółce, która przeprowadzi modernizację hotelu. Nie wyłoży jednak całej sumy potrzebnej na modernizację. Jej doświadczenie i kontakty w świecie finansowym mają ułatwić znalezienie banku, który sfinansuje operację. Proces renowacji budynku będzie nadzorować firma Yareal Polska.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *