Quinlan wprowadzi pięć hoteli

Co najmniej pięć hoteli zamierza wybudować w Polsce Quinlan Private Golub, jeden z większych deweloperów działających w naszej części Europy. Hotele będą należały do dwóch działających niezależnie lub jako obiekty wielofunkcyjne marek: biznesowej Jurys Inn oraz turystycznej Yasmin. Wprawdzie o planach ekspansji spółki wstępnie informowaliśmy w listopadowym numerze "Hotelarza", jednak na początku lutego przedstawiciele firmy poinformowali, że hotele mają zostać zlokalizowane w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. Firma szuka obecnie korzystnych lokalizacji w tych miastach.

Quinlan Private Golub wchodzi w skład grupy funduszu private equity Quinlan Private, który w ciągu pięciu lat zamierza kosztem około 400 mln euro wybudować 15 hoteli w Czechach, Polsce i na Węgrzech. W czerwcu ub.r. Quinlan Private za sumę 1,16 mld euro kupił 21 hoteli sieci Jurys Inn w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Fundusz jest też właścicielem grup Marriott i Maybourne (wcześniej Savoy). W naszej części Europy własnością funduszu są m.in. hotele Four Seasons Gresham Palace w Budapeszcie oraz Yasmin w Pradze. Quinlan Private została założona w roku 1989 jako spółka zajmująca się inwestowaniem i zarządzaniem nieruchomościami. Obecnie w skład port folio funduszu wchodzą nie tylko obiekty hotelowe, ale również powierzchnie biurowe i magazynowe, centra handlowe oraz budynki mieszkalne o łącznej wartości ponad 11 mld euro. Największy, bo 42-proc. udział mają w tej kwocie hotele.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *