Tobacco – kolejny hotel w Łodzi

W budynku po Łódzkiej Wytwórni Papierosów 16 maja ruszył 3-gwiazdkowy Tobacco Park Hotel ze 114 pokojami. Tydzień później rusza też Novotel Łódź Centrum, a w czerwcu – DoubleTree by Hilton. W ciągu kilku tygodni łódzka baza hotelowa, która dysponuje łącznie ok. 2,5 tys. pokoi (w tym ok. 1,5 tys. w kategorii 3 – 4 gwiazdki) zwiększy się o kolejnych 500. Do tego rok temu został otwarty Holiday Inn, a powstają B&B i Sukcesja.

  

Tobacco Park Hotel powstał w pofabrycznym kompleksie, który stołeczny deweloper, firma Arche (m.in. właściciel hotelu Puławska Residence w Warszawie), kupił w 2007 roku za 11 mln zł od syndyka i stworzył w nim osiedle Tobacco Park z ok. 500 loftami i apartamentami. Hotel usytuowany został we frontowym budynku biurowym, który wpisany jest do rejestru zabytków. We wnętrzu starano się zachować jak najwięcej z oryginalnego wystroju i wyeksponować fabryczny charakter budynku. Z kolei design pokoi utrzymany jest w stylu lat 50. XX wieku. Hotel oferuje pięć sal konferencyjnych, siłownię, bar oraz restaurację U Kretschmera z kuchnią czterech kultur: żydowską, rosyjską, niemiecką i polską. – Nasz hotel nastawiony jest na klienta biznesowego, stąd też w zdecydowanej większości nasze pokoje to jedynki. Jednym z naszych głównych atutów jest fakt, że jesteśmy hotelem położonym najbliżej Atlas Areny. Dlatego w dniu jakichkolwiek imprez, które tam się odbywają, restauracja będzie czynna do ostatniego klienta – mówi Maciej Łobejko, dyrektor Tobacco Park Hotel. Jest absolwentem International Hotel School w Johannesburgu. Pracował w największej sieci hotelowej w RPA – City Lodge Hotel. Do Polski wrócił w 2001 i zaczął pracę w sieci Starwood w Hotelu Sheraton w Warszawie. Pracował też min. w takich obiektach jak Grand Hotel Kraków, Belweder w Ustroniu, Herbert Park Hotel w Dublinie czy Hotel Brant w Majdanie pod Warszawą.

Kompleks fabryczny powstał w latach 80. XIX wieku. Znany łódzki przedsiębiorca Karol Kretschmer postanowił rozszerzyć swoją tkalnię o nowoczesną fabrykę z przędzalnią parową i tkalnię wyrobów wełnianych. Po I wojnie światowej budynki przejął Państwowy Monopol Tytoniowy i po rozbudowie uruchomił Rządową Fabrykę Wyrobów Tytoniowych, która po II wojnie światowej przyjęła nazwę Łódzka Wytwórnia Papierosów. Firma Arche w 2011 roku otworzyła w Warszawie hotel Puławska Residence ze 197 pokojami sprzedawanymi w systemie condo.

Tydzień po Tobaco Hotel rusza w Łodzi Novotel Łódź Centrum ze 161 pokojami (więcej pisaliśmy o nim w ubiegłym wydaniu „Hotelarza”), a w czerwcu startuje pierwszy w Polsce DoubleTree by Hilton z 200 pokojami (więcej napiszemy o nim w przyszłym numerze). W ciągu kilku tygodni łódzka baza hotelowa w kategorii 3 – 4 gwiazdki (hoteli 5-gwiazdkowych tam nie ma), która oferuje ok. 1,5 pokoi, urośnie o 1/3. Do tego w maju ub.r. przy Piotrkowskiej ruszył Holiday Inn ze 127 pokojami. Eksperci rynkowi spodziewają się, że Łódź będzie areną wojny

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *