Ile kosztuje wyposażenie SPA

Przygotowanie się do zakupu wyposażenia ruchomego spa to nie lada wzywanie i niemały kłopot dla inwestora. Nigdy nie wiadomo, co kupić. Jakie standardy powinno spełniać takie wyposażenie i jakie ma wymagania? W jakie wyposażenie inwestować, jeśli chodzi o specjalistyczne urządzenia do zabiegów spa. Jakiem kluczem się kierować i jak wybrać, aby nie stracić a zyskać…Pytania nie są łatwe, bo ofert jest bardzo dużo. Każdy zachwala swoje urządzenia, a wycieczki sprzedawców do nas i nas do nich nie mają końca…

 

Na początku jest budżet


Przede wszystkim, należy zacząć od określenia budżetu na takie wydatki. Niestety najczęściej takiego dokumentu po prostu nie ma. Rzeczywistość zazwyczaj wygląda tak, że przystępując do budowy hotelowego spa, na początek całą swoją uwagę koncentrujemy na wystroju wnętrz, projektach architektonicznych oraz wielkości pomieszczeń, jakie mają się w spa znaleźć. Oczywiście, wiadomo jest, że jakieś zabiegi będą tam wykonywane, że na jakichś łóżkach trzeba będzie gościa spa położyć i jeszcze mieć jakieś urządzenia do tego, aby można było taki zabieg wykonać….

Wszystko wiadomo, jednak kiedy przychodzi moment wyboru urządzeń wiele osób rozkłada bezradnie ręce. Lub też, co gorsza, bez wiedzy o tym zaczyna samemu poszukiwać rozwiązań, które niestety mogą drogo kosztować.

W segmencie firm wyposażających obiekty spa można zaobserwować spore różnice, zarówno w ofercie, jak i w cenach urządzeń. Oczywiście, podobnie jak w innych dziedzinach życia, mamy do czynienia z pewnymi trendami na rynku w zakresie oferowanych urządzeń, jednak i tak z reguły skupiają się one wokół tych samych funkcji, jakie oferuje się gościom w hotelowych spa.

 

Podstawą są łóżka…


Analizując oferty firm dostarczających wyposażenie do hotelowych spa można porównać je do rynku samochodów. Znajdzie się oferta bardzo tania, przeznaczona dla osób, które nie mają wygórowanych wymagań, a łóżko do zabiegów to…. zwykłe łóżko i tyle. Średnia półka to wyposażenie bardziej wyrafinowane, posiadające już pewne cechy luksusu, np. elektrycznie regulowaną wysokość łóżka do masażu.

Nie brakuje oczywiście ofert bardzo luksusowych, takich „gwiazd”, które mają już bardzo wysoki komfort pracy dla terapeutów spa, ale również oferują gościowi hotelowemu fantastyczne doznania. Wybór jest naprawdę duży, a konkurencja na rynku wymusza na dostawcach coraz lepsze warunki zakupu.

Kiedy zaczyna się planować zakup wyposażenia, najczęściej na myśl przychodzi łóżko i/lub fotel do zabiegów. Wybór na rynku jest ogromny. Możemy kupić najprostsze łóżko, z ręczną regulacją wysokości. Najczęściej oferowane jest w kolorze białym i nie ma żadnych innych funkcji.

Ceny zaczyna się od 1 tys. zł brutto. Jest to proste łóżko do zabiegów, nie mające żadnych innych funkcji, oprócz położenia na nim gościa spa.

Na rynku możemy znaleźć średniej klasy łóżka, o ciekawszym designie, oferujące ich użytkownikom pewne funkcje. Można mieć już elektrycznie regulowaną wysokość łóżka, mogą one dzielić się na dwie, trzy części, co bardzo sprzyja wygodzie i komfortowi gości podczas zabiegów. Mają już hydrauliczne podnośniki, które gwarantują duże bezpieczeństwo oraz bezawaryjność w użytkowaniu. W zależności od funkcji mają również różne ceny, które mieszczą się w przedziale 5 - 10 tys. zł brutto. Najbardziej ekskluzywne fotele do zabiegów spa mają bardzo wiele dodatków, ale również są bardzo wygodne dla gościa oraz pracownika spa. Te najlepsze na rynku oferują podgrzewanie materaca, regulowane termostatem; elektrycznie zwiększają wysokość oraz umożliwiają dzielenie łóżka w zależności od potrzeb, np. można podnieść tylko część pod nogami albo tylko plecy gościa.

Doskonale wyprofilowane, mają cechy fotela wielofunkcyjnego, na którym będzie możliwość wykonania i zabiegu na twarz, i klasycznego masażu. Takie łóżka oprócz funkcjonalności mają bardzo interesujący design, dzięki temu [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Anita Bajdalska. Prowadzi firmę Manager SPA, posiada tytuł Certfied SPA Supervisor ISPA Associaton

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Ile kosztuje wyposażenie SPA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *