Warimpex inwestuje w Jekaterynburgu

Warimpex Finanz-und Beteiligungs AG zawarła z większościowym udziałowcem portu lotniczego Jekaterynburg-Kolcowo, rosyjską RENOVA Group of Companies, umowę kupna istniejącego hotelu Liner.


Kupno i dalsze prowadzenie obecnego hotelu były warunkiem budowy nowego hotelu zlokalizowanego przy lotnisku w Jekaterynburgu. Hotel Liner, dysponujący 155 pokojami, stoi na terenie portu lotniczego Jekaterynburg-Kolcowo od 1986 roku. Warimpex dokona remontu i przebudowy hotelu na obiekt trzygwiazdkowy. Planowana jest również budowa nowego hotelu czterogwiazdkowego, rozwiniętej przez Warimpex własnej marki hoteli designerskich Angelo z 210 pokojami.

Hotel ten będzie posiadał bezpośrednie połączenie z terminalami pasażerskimi. Angelo Airporthotel Ekaterinburg ma ruszyć w czerwcu 2009 r. - na konferencję na szczycie "Shanghai Cooperation Organisation", na której spodziewani są szefowie państw - Rosji, Chin i większości krajów Azji Środkowej. W związku z tym budowa ma się rozpocząć jeszcze w marcu 2008 r. Oba hotele będą w przyszłości zarządzane przez Vienna International, która w ramach długoletniej współpracy prowadzi wiele obiektów Warimpeksu.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *