Ruch w Interferiach

Giełdowa hotelarsko-turystyczna spółka Interferie przygotowuje się do EURO 2012. W tym celu zamierza rozbudować swój najlepszy hotel - czterogwiazdkowy Bornit. Obecnie Interferie, wspólnie ze Szklarską Porębą, starają się o uznanie zlokalizowanego na terenie miasta obiektu za oficjalne centrum treningowo-pobytowe dla drużyn uczestniczących w piłkarskim turnieju. Do rozpoczęcia mistrzostw hotel ma się dwukrotnie powiększyć.


Rozbudowa obejmie stworzenie bliźniaczego obiektu z setką pokoi, salą konferencyjną na 400 miejsc oraz centrum wellness&spa. W marcu spółka rozstrzygnęła przetargi na sprzedaż domu wypoczynkowego Górnicza Strzecha w Szklarskiej Porębie i kompleksu wypoczynkowego Sława w Lubiatowie (woj. lubuskie). Przedstawiciele firmy nie ujawniają na razie informacji o nabywcach ani zaoferowanych przez nich kwot (cena wywoławcza Górniczej Strzechy wynosiła 2,3 mln zł, a Sławy - 1,8 mln zł).

Obecnie trwają bowiem procedury związane z finalizacją przetargów. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży aktywów mają wspomóc prace modernizacyjne w innych obiektach należących do Interferii. Ponieważ modernizacje niezbędne są w wielu obiektach Interferii, walne zgromadzenie wspólników zadecydowało, że spółka weźmie kredyt inwestycyjny w wysokości 2,5 mln euro na modernizację ośrodka Chalkozyn w Kołobrzegu.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *