Więcej luksusu w zamku

Zamek Królewski w Niepołomnicach w województwie małopolskim rozszerzy swoją ofertę noclegową. Istniejący w zamku hotel, dysponujący zaledwie 60 miejscami noclegowymi, zaoferuje dodatkowe 50 pokoi dla około 100 osób. Inwestycja w nowy obiekt ma umożliwić lepsze wykorzystanie zaplecza konferencyjnego niepołomickiego zabytku. Obecnie znajduje się w nim centrum szkoleniowe składające się z 6 sal (największa ma 260 miejsc). Nowa część istniejącego hotelu zlokalizowana zostanie w zamkowej skarpie, a z resztą obiektu łączyć ją będą gotyckie piwnice.


Oprócz pokoi o podwyższonym standardzie do dyspozycji gości oddany zostanie również 25-metrowy basen, restauracja oraz pełna oferta SPA. - Szczególne położenie obiektu wymusza na nas szczególną dbałość o aurę tego miejsca. Zapewniamy specyficzny zamkowy klimat, ale bez, jak to się często zdarza, przesładzania - mówi Barbara Ptak, dyrektor Fundacji Zamek Królewski w Niepołomicach, zarządzającej m.in. zamkowym hotelem. Architektoniczne pomysły musiały zostać wpierw zatwierdzone przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Obecnie miasto zastanawia się nad sfinansowaniem inwestycji, której koszt wynieść ma ok. 35 milionów złotych. Oprócz starań o dofinansowanie ze środków unijnych miasto rozważa również emisję specjalnych obligacji. Zakończenie prac planowane jest na 2012 rok.

W zamku w Niepołomnicach mieszkali królowie Polski z dynastii Piastów, Jagiellonów i elekcyjni władcy Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Dziś mieści się tu hotel i duże centrum konferencyjne

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *