Unia może dofinansować szkolenia dla pracowników

Hotelarze uzyskali możliwość ubiegania się o dofinansowanie przeznaczone na podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Własne programy szkoleniowe będą mogły tworzyć większe podmioty prowadzące działalność hotelarską, w szczególności zaś hotele sieciowe

Program Operacyjny Kapitał Ludzki Celem głównym Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki jest "wzrost poziomu zatrudnienia i spójności społecznej". Jego osiągnięcie ma być zapewnione w wyniku realizacji sześciu następujących celów strategicznych:

 

 • podniesieniu poziomu aktywności zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia osób bezrobotnych i biernych zawodowo,

 • zmniejszeniu obszarów wykluczenia społecznego,

 • poprawie zdolności adaptacyjnych pracowników i przedsiębiorstw do zmian zachodzących w gospodarce,

 • upowszechnieniu edukacji społeczeństwa na każdym etapie kształcenia przy równoczesnym zwiększeniu jakości usług edukacyjnych i ich silniejszym powiązaniu z potrzebami gospodarki opartej na wiedzy,

 • zwiększeniu potencjału administracji publicznej w zakresie opracowywania polityk i świadczenia usług wysokiej jakości oraz wzmocnieniu mechanizmów państwa, wzrostowi spójności terytorialnej.


Realizacja Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki odbywać się będzie poprzez realizację dziewięciu priorytetów, podzielonych na dwa komponenty: centralny i regionalny. Za wdrażanie komponentu centralnego odpowiedzialne będą osoby wyznaczone przez ministra - właściwe dla zakresu tematycznego danego priorytetu. W komponencie regionalnym, w niemal wszystkich województwach funkcje tzw. instytucji pośredniczących pełnić będą urzędy marszałkowskie.

Rodzaje projektów - konieczny konkurs

W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przewidziano dwa rodzaje wyboru projektów - w ramach konkursu oraz poprzez dofinansowanie projektów systemowych. Projekty systemowe dotyczą realizacji zadań publicznych przez jednostki sektora finansów publicznych. Mogą być one realizowane przez Instytucje Pośredniczące i Instytucje Wdrażające oraz przez beneficjentów wskazanych w poszczególnych działaniach opisanych w Szczegółowym opisie priorytetów PO KL.

Projekty konkursowe natomiast są przeznaczone do realizacji przez każdy leg [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
 • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
 • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
 • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
 • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
 • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
 • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
 • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Jan Kordasiewicz

Komentarze

 • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
 • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *