Gdańsk z pokojami w spichlerzu z XVIII wieku

Z końcem lipca otwarto Hotel Gdańsk położony w centrum stolicy Pomorza, na Wyspie Ołowianka, przy ulicy Szafarnia. Obiekt zlokalizowany w pieczołowicie odnowionym XVIII-wiecznym spichlerzu Nowa Pakownia, stara się o kategorię 4 gwiazdek. Hotel Gdańsk dysponuje 48 pokojami (10 jedynek, 26 dwójek, 11 większych pokoi "Premium" i apartament) oraz restauracją Brovarnia (300 miejsc) połączoną z minibrowarem.

W hotelu, którego inwestorem jest sopocka spółka Navo Investment, znajduje się też niewielka sala konferencyjna. Wystrój pokoi jest dostosowany do historycznego klimatu budynku, który ze względu na zabytkowy charakter można było aranżować w sposób możliwy do zaakceptowania przez konserwatora zabytków. Ze względu na prace archeologiczne, które towarzyszyły adaptacji spichlerza na hotel, o ponad rok opóźnił się zapowiadany na lipiec 2007 r. termin oddania hotelu do eksploatacji. Jeśli uda się zrealizować wcześniejsze założenia, to za dwa lata, w ramach wspólnej inwestycji Pekao Pirelli i Navo Investment, na sąsiedniej działce powstanie druga część hotelu, w której znajdzie się 50 kolejnych pokoi i apartamentów, a także dwie sale konferencyjne na łącznie 320 osób oraz centrum SPA.
(apsz)

Otwarty w lipcu Hotel Gdańsk na wyspie Ołowianka. Na zdjęciu jeszcze w trakcie prac przed przyjęciem pierwszych gości.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *