Multimedialnie i symultanicznie

Autor: Dawid Zaraziński
Oferując możliwość zorganizowania konferencji, należy zadbać, by nasz klient mógł swobodnie korzystać z nowoczesnych technologii wspomagających spotkanie biznesowe czy szkoleniowe. Jeśli nie dysponujemy odpowiednim wyposażeniem, warto pomyśleć o wynajęciu specjalnej firmy, która zadba za nas o techniczne zaplecze

ht_2008_08-52.jpg

Jeszcze 20 lat temu organizacja spotkań biznesowych była dla hoteli zajęciem dodatkowym, urozmaicającym ofertę noclegową. Jednak dziś, w czasach globalnej gospodarki i dostępności transportu (zwłaszcza lotniczego), dla znacznej części obiektów stała się jednym z głównych źródeł przychodów. Dlatego też jednym z najważniejszych pomieszczeń w wielu hotelach jest sala konferencyjna.

Ogromna konkurencja, szczególnie w dużych miastach, sprawia, że o potencjalnego klienta biznesowego należy walczyć na wszelkie możliwe sposoby. Jednym z najpewniejszych sposobów jest dbanie o wyposażenie sal, zwłaszcza zaś o ich część elektroniczną. Nie tylko buduje to wizerunek obiektu jako profesjonalnego, ale pozwala także wyjść naprzeciw coraz wyższym wymaganiom stawianym przez klientów.

Jednak dokonujący się w tej dziedzinie postęp technologiczny, gdy nowinki i udogodnienia pojawiają się niemal codziennie, wymusza nieustanne inwestowanie na tych właścicielach sal, którzy chcą posiadać w pełni nowoczesne wyposażenie. Niezależnie jednak od inwencji w urządzaniu sal konferencyjnych istnieje pewien kanon urządzeń, które w każdej współczesnej sali być powinny.


Niech cię usłyszą

Jednym z podstawowych elementów jest zestaw nagłaśniający. Nawet najmniejsze sale powinny mieć choćby najprostsze systemy nagłośnienia. Kluczową sprawą w doborze odpowiedniego sprzętu jest wcześniejsze planowanie i rozpoznanie własnych potrzeb. - Wyposażenie w zestawy audio uzależnione jest przede wszystkim od typu i przeznaczenia sali - mówi Antoni Paluszkiewicz, specjalista do spraw nagłośnienia z firmy Konsub-Audio.

ht_2008_08-57.jpg

Jego zdaniem inwestując w nagłośnienie, najlepiej zostawić pewien margines niewykorzystanych możliwości sprzętu, tak by w razie potrzeby rozbudowy systemu uniknąć niepotrzebnych wydatków. Nowoczesne systemy dźwiękowe to już nie tylko bezprzewodowe mikrofony, ale transmisja za pomocą szerokopasmowych łącz czy procesory zachowujące się niczym profesjonalni realizatorzy dźwięku.


Multimedialne potrzeby

To, czego również nie może zabraknąć w żadnej sali konferencyjnej, to zestawy do multimedialnych prezentacji. Podstawą są oczywiście przenośne komputery, ale to nie jedyne niezbędne urządzenia. Kluczową rolę odgrywa projektor multimedialny służący do wyświetlania ruchomego obrazu na ekranie projekcyjnym. Źródłem obrazu przesyłanego przez projektor może być komputer, odtwarzacz DVD czy wizualizer. [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *