Gdynia: kamień węgielny pod Marriott Courtyard

Na początku września wmurowano kamień węgielny pod budowę zespołu biurowo-hotelowego stanowiącego pierwszy etap kompleksu Gdynia Waterfront. W jego ramach działał będzie 4-gwiazdkowy Marriott Courtyard z 200 pokojami. Otwarcie hotelu planowane jest na połowę 2015 roku.Hotel powstaje przy nadbrzeżu Basenu Prezydenta w Gdyni, obok kompleksu Sea Towers. Wraz z kamieniem węgielnym tradycyjnie została wmurowana kapsuła czasu, do której włożono akt erekcyjny, pendrive z dokumentacją i wizualizacjami projektu oraz dzisiejsze wydanie lokalnej gazety. Gdynia Waterfront to nowoczesny kompleks wielofunkcyjny o powierzchni 90 tys. mkw., który oprócz hotelu i biur oferować będzie także budynki mieszkalne, obiekty handlowe i usługowe wraz z funkcjami kulturalnymi i wypoczynkowymi.

– Jestem przekonany, że Gdynia Waterfront to przyszłe centrum biznesu, usług, rekreacji i spotkań mieszkańców miasta oraz licznie odwiedzających to miejsce turystów. Prestiżowa lokalizacja w sąsiedztwie Skweru Kościuszki, nowoczesna architektura i dobrze rozplanowana przestrzeń publiczna z bezpośrednim dostępem do wody stworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca i sprawią, że kompleks stanie się wielobarwnym, tętniącym życiem sercem miasta – powiedział Roger Andersson, dyrektor zarządzający SwedeCenter, deweloperskiej odnogi IKEA. SwedeCenter jest już w Polsce właścicielem hoteli Mera w Sopocie i Soundgarden w Warszawie. Operatorem Mariott Courtyard będzie norweska firma Scandinavian Hospitality Management, specjalizująca się w zarządzaniu hotelami sieci Marriott

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *