Orbis przyspiesza budowę sieci

Sieć Orbis/Accor zamierza otworzyć w przyszłym roku 10 nowych hoteli ekonomicznych pod markami Ibis i Etap. Notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka chce zdynamizować rozbudowę swej sieci. Obecnie jest ona opóźniona w stosunku do wcześniejszych planów (w całym 2008 r. mają być tylko cztery otwarcia nowych, choć zakładano, że będzie ich dwa razy więcej), co jest spowodowane przede wszystkim opóźnieniami w uzyskiwaniu formalnych zezwoleń na budowę w poszczególnych miastach.

Tak za rok będą wyglądać hotele Ibis i Etap zlokalizowane w Toruniu przy ulicy Popiełuszki

Do końca 2012 r. spółka chce mieć ponad 80 obiektów (obecnie jest ich ok. 59). Połowę z nich mają stanowić obiekty ekonomiczne pod markami Ibis i Etap. Zwiększenie udziału hoteli z segmentu ekonomicznego w portfolio grupy ma uchronić ją przed wahaniami koniunktury. W czerwcu ruszyła w Toruniu budowa dwóch takich obiektów wznoszonych na działce po dawnym hotelu Kosmos. W pięciokondygnacyjnym Etapie znajdzie się 80 pokoi, zaś w trzypiętrowym Ibisie 110 pokoi. Wykonawcą inwestycji, która ma zostać ukończona w lecie 2009 roku, jest firma RDbud Sp. z o.o. należąca do francuskiej grupy deweloperskiej Rabot Dutilleul. Jednym z kolejnych obiektów, który powstanie pod marką Ibis będzie obiekt przy ulicy Powstańców Śląskich 7 we Wrocławiu, który zastąpi wysłużony hotel Wrocław. Obecnie w Polsce pod marką Ibis działa osiem obiektów, zaś pod marką Etap sześć.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *