Taki hotel – jaka toaleta

Autor: Andrzej Szafrański
Ponad rok temu w "RYNKU TURYSTYCZNYM" opublikowałem tekst dotyczący publicznych szaletów w Polsce. A raczej ich niedostatecznej liczby i fatalnego stanu w świetle nadciągającej nieuchronnie organizowanej przez Polskę imprezy EURO 2012. Kilka osób w redakcji zapytało mnie wówczas, czy nie ma innych, bardziej ważkich tematów? No bo ten jest "niezbyt świeży", "mało estetyczny", czyli ogólnie rzecz biorąc: "śmierdzący".

Ale właśnie to, że temat jest: "niezbyt świeży", "mało estetyczny" i ogólnie rzecz biorąc "śmierdzący" zdecydowanie wystarczający powód, by się nim zająć. Pisząc o tym w kontekście EURO 2012, zająłem się toaletami publicznymi, bo właśnie na ich brak narzekamy wszyscy. Pobawiłem się statystykami i okazało się, że w Wielkiej Brytanii na jedną toaletę publiczną przypada 588 mieszkańców. W Polsce na jeden taki przybytek w roku 2005 przypadało 20,3 tys. jej obywateli, czyli... średniej wielkości miasto.

Ostatnio tematem WC na zlecenie jednego z dostawców urządzeń higienicznych (a dodać trzeba, że w ramach szczytnej kampanii edukacyjnej) zajęła się firma badawcza TNS OBOP, która po zakończeniu - najwyraźniej dogłębnych - badań opublikowała raport. We wnioskach można przeczytać m.in.: "Ogółem zbadano 260 toalet w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. Pod lupę wzięto toalety "ogólnodostępne", w hotelach, restauracj [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *