Częstochowa doczeka się czterech gwiazdek?

Wlistopadzie rozpocząć się ma budowa pierwszego 4-gwiazdkowego hotelu w Częstochowie z 92 pokojami. Tomasz Warmus, prezes spółki Warmus Investment, która jest inwestorem hotelu, zapowiada w lokalnych mediach, że w listopadzie uroczyście wbije pierwszą łopatę pod budowę.Umowę z miastem, od którego na 30 lat wydzierżawił działkę po kempingu w sąsiedztwie Jasnej Góry podpisał we wrześniu 2011 roku i wówczas zapowiadał, że hotel ruszy w połowie 2013 roku. Jednak jak teraz tłumaczy, pojawił się problem ze zdobyciem finansowania na tę inwestycję, której koszt szacowany jest na 25 mln zł. Nie płacił nawet ustalonej kwoty 118 tys. zł rocznego czynszu za dzierżawę i jeszcze kilka miesięcy temu władze miasta rozważały rozwiązanie umowy.

– Mamy kredyt. Ruszamy z budową – oświadczył ostatnio w „Dzienniku Zachodnim”. Spłacił tez zaległe raty. Deklaruje, że hotel powstanie w ciągu 14 miesięcy. Obiekt zaprojektowano w klasycystycznym stylu pałacowym. Znaleźc mają się w nim m.in. trzy sale konferencyjne o łącznej pow. 770 mkw., restauracja, część fitness i SPA oraz parking na 50

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *