Siedem nowych hoteli w Kołobrzegu

Kojarzony niemal wyłącznie z uzdrowiskiem Kołobrzeg staje się miastem hoteli. W 2009 roku gości przyjmą trzy nowe 4-gwiazdkowe hotele, kolejne trzy 4- i 5-gwiazdkowe obiekty planowane są w roku 2010. Kołobrzeg, który w ostatnich latach znany był przede wszystkim z takich pobytów kuracyjnych dla niemieckich emerytów, zmienia swój wizerunek za sprawą inwestycji hotelarskich.


Po boomie na apartamentowce, w mieście trwa budowa kilku dużych hoteli 4-gwiazdkowych. Nowe obiekty mają baseny, zaplecza SPA, sale konferencyjne i komfortowe pokoje. Hotele, których otwarcie planowane jest w roku 2009, zaoferują łącznie 627 luksusowych pokoi hotelowych. Liczba nowych pokoi zwiększy się dwukrotnie wraz otwarciem kolejnych obiektów w roku 2010. Liczba hoteli w Kołobrzegu (obecnie w mieście działa sześć takich obiektów) wzrośnie wówczas o 100 proc.

Miasto rozwija się wzdłuż morza. Hotele powstają przede wszystkim we wschodniej części miasta. Barierą rozwoju w kierunku zachodnim był kołobrzeski port, odcinający zachodnią dzielnicę od promenady, parku nadmorskiego, deptaka i latarni morskiej. "Za portem" można było dotychczas jedynie wynająć pokoje, bo w dzielnicy znajdowała się tylko tania baza noclegowa. Obecnie działa tam dwugwiazdkowy hotel Hanza oraz Magnolia SPA. Otwarty w maju tego roku obiekt Magnolia działał jako komfortowy ośrodek SPA. Posiadający 57 pokoi, zaplecze SPA i sale konferencyjne obiekt, wiosną 2009 roku będzie aplikował o kategorię trzech gwiazdek.

 JP


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *