Ruszył Kościuszko

W październiku pierwszych gości przyjął czterogwiazdkowy hotel Kościuszko w Krakowie zlokalizowany w zabytkowym, dwukondygnacyjnym XVIII-wiecznym dworku usytuowanym przy ul. Papierniczej. Trzykondygnacyjny hotel dysponuje 24 pokojami. W celu uzyskania dodatkowej powierzchni piwnice budynku zostały pogłębione, dodatkowo podpiwniczone i umocnione.
Urządzono w nich salę restauracyjną, salę konferencyjną z zapleczem, szatnię dla gości, węzeł sanitarny dla gości, zaplecze kuchenne dla restauracji oraz kotłownię. Piwnica, parter i piętro zostały połączone windą przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zabytkowy dworek jest częścią zespołu dworsko-parkowego Dworku Białoprądnickiego, dawnej letniej rezydencji biskupów krakowskich.


Hotel Kościuszko jest piątym obiektem sieci hotelowej Donimirski Boutique Hotels, w skład której wchodzą także hotele: Gródek, Maltański i Pugetów oraz Zamek Korzkiew. Po zakończeniu trwającej niemal dwa lata inwestycji w Kościuszkę, Jerzy Donimirski, właściciel sieci, rozpoczął prace adaptacyjne trzypiętrowej kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Starowiślnej 15 w Krakowie na butikowy hotel. W obiekcie, który zostanie połączony ze znajdującym się po sąsiedzku hotelem Pugetów, ma się znaleźć 17 pokoi, w tym 6 apartamentów.

Hotel Kościuszko. Powyżej hol z motywami Insurekcji Kościuszkowskiej oraz (wyżej) gabinet klubowyKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *