Stowarzyszenie Hoteli Historycznych

Powołane wiosną tego roku i skupiające obecnie ponad dwadzieścia obiektów noclegowych Stowarzyszenie Hotele Historyczne w Polsce w październiku zostało członkiem organizacji Historic Hotels of Europe. Skupia ona 17, a z HHP już 18 podobnych stowarzyszeń z różnych krajów Europy, w skład których wchodzi ponad 600 obiektów noclegowych zlokalizowanych w zabytkowych budynkach.


W Polsce do stowarzyszenia należą obiekty o różnej wielkości: największą bazą noclegową dysponuje przyjęty niedawno do stowarzyszenia Zamek Ryn (310 miejsc noclegowych), zaś najmniejsze obiekty mają po 7 łóżek. Jak wynika ze statutu stowarzyszenia, na którego czele stoi Jerzy Donimirski, stowarzyszenie jest zrzeszeniem właścicieli i użytkowników zabytkowych hoteli i miejsc noclegowych oraz osób zainteresowanych ideą ochrony zabytków i wykorzystywania tego typu obiektów w celach komercyjnych. Celem stowarzyszenia jest wzajemna promocja i rekomendacja w kraju i za granicą oraz działanie na rzecz podnoszenia estetyki obiektów i standardu ich usług.Hotel Zamek Ryn - obiekt, który niedawno wstąpił do Stowarzyszenia Hoteli Historycznych

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *