Pasja i pieniądze…

Szanowna Redakcjo HOTELARZA, piszę do Was, ponieważ chciałabym się odnieść do listu czytelniczki z listopadowego numeru HOTELARZA. List ten był komentarzem do artykułu "Absolwent na rynku pracy"   Od czterech i pół roku pracuję w branży hotelarskiej, obecnie na stanowisku koordynatora sprzedaży bankietów. Zacznę może jednak od początku. Odkąd pamiętam, chciałam pracować w branży turystycznej, w biurze podróży, dlatego jako kierunek studiów wybrałam ekonomikę turystyki na pewnej sądeckiej wyższej uczelni. Praktyki studenckie odbyłam w maleńkim biurze podróży zatrudniającym trzy osoby (łącznie z prezesem). Trwały one 10 tygodni. W tak krótkim czasie raczej trudno jest się wiele nauczyć, chyba że się tego bardzo chce i jest się zdeterminowanym. A mnie ktoś kiedyś powiedział, że nikt nikomu na siłę wiedzy nie przeleje do głowy. Chcesz się czegoś naprawdę nauczyć, to pytaj i nie daj się zbyć byle odpowiedzią. Tak też robiłam. Oczywiście mieliśmy na studiach także hotelarstwo. Wykłady i ćwiczenia prowadził dyrektor pewnego hotelu, a więc praktyk z doświadczeniem. Muszę w tym miejscu zaznaczyć, że w tamtej chwili w ogóle nie rozumiałam, o co mu chodzi. Nie miałam pojęcia o hotelarstwie, mało mnie to ciekawiło, a wykładowca żądał od nas tworzenia projektów i analiz. Dziś odnoszę się do niego z pełnym szacunkiem, dziś rozumiem, co chciał nam przekazać.

Pierwsza praca Ukończyłam studia licencjackie w czerwcu 2002 roku i od razu zabrałam się do poszukiwania pracy, najpierw w branży turystycznej, potem jakiejkolwiek pracy. Niestety, nie mogłam liczyć na wsparcie ze strony Urzędu Pracy, pozostało tylko rozsyłanie curriculum vitae i chodzenie od firmy do firmy z pytaniem, czy kogoś nie potrzebują. W końcu udało się. Odpowiedziałam na ogłoszenie w "Gazecie Krakowskiej" - [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *