Hotelowa wieża, która stała się jednym z symboli Szczecina

Funkcjonujący od ponad piętnastu lat kompleks budynków PAZIM z pierwszym w Polsce hotelem sieci Radisson SAS wtopił się w panoramę Szczecina. Ten najwyższy w stolicy Pomorza Zachodniego obiekt stał się obecnie jednym z symboli miasta, o którym niegdyś mówiono: Paryż Północy


niszczony w ciągu ostatniej wojny Szczecin powoli odzyskuje miano Paryża Północy. Takie porównania wzięły się m.in. stąd, że podobnie jak w Paryżu, większa część śródmieścia Szczecina zbudowana została w układzie gwiaździstym z placami w formie rond oraz szerokimi alejami obsadzonymi drzewami. Szczególnie charakterystyczny dla centrum miasta jest Plac Grunwaldzki, który architekt Georges Haussmann zaprojektował na wzór obecnego placu Charles'a de Gaulle'a w Paryżu. Mimo że w roku 1945 miasto zostało zniszczone w niemal 45 proc. Przetrwało wiele eklektycznych i modernistycznych budowli.

Gorzej, że przez niemal pięćdziesiąt lat drugiej połowy XX wieku, poza nowymi osiedlami i ośrodkami przemysłowymi, ówczesne władze niemal nie inwestowały w miasto. Nic zatem dziwnego, że wzniesiony w roku 1992, zaprojektowany przez architekta Miljenke Dumencića, liczący 92 metry, dwudziestodwupiętrowy kompleks PAZIM po kilkunastu latach funkcjonowania stał się jedną z ikon miasta.
Usytuowany w sercu Szczecina kompleks, który składa się z części biurowej, hotelowej, bankowo-usługowej, z lotu ptaka kształtem przypomina statek. Wnętrza hotelu zaprojektowała wiedeńska firma Ilbau. Od 2007 roku, na podstawie projektów Anny Buczny, kompleksową modernizację przeszło centrum konferencyjno-bankietowe, hotelowe lobby oraz piętro z pokojami business class, które wyróżniają wielkoformatowe motywy kwiatowe w dwóch wariantach: magnolii lub słonecznika.


Obrazy malowane są ręcznie na ścianach pokoi. Meble oraz elementy wykończenia zostały wybrane z oferty producentów włoskich i niemieckich. Odnowiony również został klub fitness World. W maju w kompleksie zostało otwarte BALTICA Wellness & SPA, które dzięki wystrojowi wnętrz pozwala gościom na przeniesienie się w świat łaźni tureckich i rzymskich.
Radisson SAS Hotel Szczecin
Lokalizacja: Szczecin Właściciel: Pazim Sp. z o.o.
Kategoria: ****
Liczba pokoi: 369
Liczba miejsc noclegowych: 728
Liczba lokali gastronomicznych: 6
Liczba miejsc w lokalach gastronomicznych: 677
Liczba sal konferencyjnych: 9
Liczba miejsc w salach konferencyjnych: 810
Liczba zatrudnionych: 260

Przynależność do sieci hotelowych: The Rezidor Hotel Group


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *