Konkurs na hotel na Lotnisku Chopina

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" zainicjowało konkurs na projekt architektoniczny nowego hotelu, który powstanie przed budynkiem terminalu (Strefa T2). Z nowego obiektu na Lotnisku Chopina podróżni odwiedzający Warszawę będą mogli korzystać od połowy 2012 roku.
Konkurs dotyczy zaprojektowania wysokiej klasy (business exclusive) hotelu świadczącego pełen zakres usług noclegowych, biznesowych, gastronomicznych i bankietowo-konferencyjnych.



Planowana powierzchnia hotelu to ok. 16 000 mkw., a kubatura obiektu - 84 000 m3. W hotelu zaplanowano ok. 220 pokoi, w których nocleg znajdzie ponad 400 gości. PPL planuje, że hotel będzie prowadzony w sieci międzynarodowych hoteli Marriott.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty w marcu przyszłego roku. W połowie 2010 roku planowane jest rozstrzygnięcie przetargu publicznego na wykonawcę tej inwestycji. Zakończenie budowy planowane jest na koniec 2011 roku.
Budowa drugiego hotelu na Lotnisku Chopina została zapisana jako deklaracja w planach przygotowania stołecznego portu do Mistrzostw Euro 2012. Dzięki tej inwestycji na terenie warszawskiego lotniska będą działały dwa hotele, które będą oferowały gościom ponad 700 miejsc noclegowych.



Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *