Nowy butik-hotel w Warszawie

Jewish Renaissance Foundation (JRF), od ponad siedmiu lat przymierzająca się do rewaloryzacji ulicy Próżnej w Warszawie, oficjalnie ogłosiła, że zbuduje tu luksusowy hotel typu butik. W tym celu rozpoczęła współpracę ze spółką Warimpex, która ma kompleksowo odrestaurować należące do JRF dwie kamienice przy ulicy Próżnej (nr 7 i 9). W przyszłości Warimpex ma także zarządzać hotelem, który tu powstanie. JRF zobowiązała się też do odnowienia fasad sąsiednich budynków komunalnych (nr 12 i 14). Niewykluczone, że również kamienica przy Próżnej 14 zostanie włączona do hotelowego projektu (nieoficjalnie wiadomo, iż miasto zdecydowało się na sprzedaż kamienicy, a Warimpex jest zainteresowany jej kupnem).

JRF, założona przez milionera Ronalda Laudera w celu utrwalania śladów żydowskiego dziedzictw  kulturowego w Europie, ma ze swojej strony dołożyć 400 tys. dolarów na renowację pomieszczeń mających historyczną wartość. Otworzy też Centrum Judaica, które ma być połączeniem księgarni, sklepu z pamiątkami żydowskimi i ekspozycji muzealnej.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *