TripConnect a Google – rywalizacja trwa

Uruchomienie platformy TripConnect wzbudziło w branży hotelarskiej sporo dyskusji. Wielu uważa, iż nowa usługa serwisu Trip Advisor to cios wymierzony w portale rezerwacyjne. Warto jednak przyjrzeć się narzędziu również z punktu widzenia Google’a. Między Google a TripAdvisorem od dawna toczy się rywalizacja.

Konflikt rozpoczął się w momencie, w którym TripAdvisor zabronił Google’owi publikowania opinii o hotelach w powstającej usłudze Google Plus Local (dotychczas opinie pochodziły właśnie z tego serwisu). W ten sposób Google stracił sporo wartościowych treści, a wizytówki hoteli na Google Maps stały się mniej przydatne dla użytkowników. Z punktu widzenia TripAdvisora decyzja wydaje się zrozumiała: w pewnym momencie mogłoby się okazać, że użytkownicy nie mają potrzeby zaglądania do serwisu – wszystkie opinie mogliby znaleźć już na poziomie wyszukiwarki.

Odpowiedź Google

Jak odpowiedział Google? Prostą strategią łączenia wszystkich usług w jedną – Google Plus. Google Maps stało się usługą zatytułowaną Google Plus Local, a hotelarze otrzymali możliwość integracji wizytówek na mapach z profilami w serwisie Google Plus. Według Google taki ruch może pomóc w pozycjonowaniu organicznym strony hotelu oraz podnieść skuteczność reklam AdWords, co powinno być wystarczającą motywacją dla hotelarzy. To nie wszystko – w czerwcu Google uruchomił (w USA) tzw. Google Carousel, czyli nowy wygląd wyników wyszukiwania hoteli. Użytkow [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Krzysztof Stęplowski

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *