Negocjowanie umów leasingowych, cz. 2

Przy podpisywaniu umowy leasingowej należy zapytać o koszt ubezpieczenia w pierwszym roku, ale też w kolejnych latach i o to, jak jest on wyliczany. Wartość procentowa to jedno, ale może się zdarzyć, że w kolejnych latach ubezpieczyciel współpracujący z firmą leasingową przyjmie do ubezpieczenia nierealnie wysoką wartość przedmiotu.

Czy istnieje możliwość skorzystania z ubezpieczenia spoza pakietu leasingodawcy w ramach np. pakietu dealera bądź obsługującego nas brokera czy agenta? Jeżeli tak, to jaka jest wysokość opłaty rocznej za wydanie takiej zgody? Większość leasingodawców pobiera taką opłatę.

NEGOCJOWANIE UBEZPIECZENIA. Częstokroć leasingobiorcy nie zadają sobie trudu sprawdzenia warunków ubezpieczenia, które mogą przecież znacząco wpłynąć na korzyści płynące z leasingu. Zdarza się, iż dopiero w obliczu awarii technicznej np. samochodu dowiadujemy się, że ubezpieczyciel nie zagwarantował w umowie auta zastępczego. Pamiętajmy, iż leasingodawca dostarcza klientowi samochody zarejestrowane i ubezpieczone, jednakże to w interesie leasingobiorcy leży dokładna weryfikacja polisy. Istotną kwestią są również warunki, na jakich firma leasingowa rozliczy powstałą szkodę.

NIESTANDARDOWE ZAPISY – ILE I JAKIE? Warto zwrócić uwagę na to, ile niestandardowych postanowień zawiera umo [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Andżelika Borowska, Dariusz Smoliński

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *