Krakowskie hostele nagrodzone

W Dublinie rozdano "Hoscary 2009", czyli nagrody dla 10 najlepszych hosteli na świecie. Turyści docenili również polskie obiekty - na liście wygranych znalazły się dwa krakowskie obiekty: Greg&Tom Hostel oraz hostel Flamingo. Tak jak co roku, konkurs na najlepsze schronisko odbył się w przestrzeni wirtualnej, na stronie www.hostelworld.com. Łącznie na swoje ulubione miejsce noclegowe oddało głos 800 tysięcy turystów z całego świata. Przez ostatnie 12 miesięcy można było typować najlepszą placówkę, a wśród kategorii znalazły się np. wystrój, położenie, obsługa oraz czystość danego hostelu.

Lizbona okazała się najlepszym miejscem na niskobudżetowe wakacje. Portugalskim hostelom udało się zgarnąć wszystkie miejsca na podium oraz nagrody w kategorii Najlepsza Lokalizacja oraz Charakter. Do nich ponadto należała również ósma pozycja na liście. Zaraz po nich znalazła się polska stolica turystyczna - Kraków. Na miejscu dziewiątym znalazł się ubiegłoroczny zwycięzca Hoscarów - hostel Flamingo. Wyprzedził go nazwany przez brytyjski magazyn "Time-Out" ulubionym hostelem polskich trampów - Greg&Tom Hostel. Już od kilku lat obie placówki znajdują się w światowej czołówce najlepszych miejsc noclegowych przeznaczonych dla podróżujących z niskim budżetem.

Lista 10 najlepszych schronisk na świecie według "Hostelworld.com"

1) Travellers House, Lizbona, Portugalia
2) Rossio Hostel, Lizbona, Portugalia
3) Lisbon Lounge Hostel, Lizbona, Portugalia
4) The Riverhouse Backpackers, Cardiff, Walia
5) Greg&Tom Hostel, Kraków, Polska
6) Sitting on the City Walls Courtyard House, Beijing, Chiny
7) Academy Hostel, Florencja, Włochy
8) Goodnight Backpackers Hostel, Lizbona, Portugalia
9) Flamingo Hostel, Kraków, Polska
10) Mambo Tango Backpackers, Barcelona, HiszpaniaKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *