Starwood Hotels & Resorts w Hotelu Sheraton Poznań

Starwood podpisał umowę o zarządzanie Hotelem Sheraton Poznań z jego właścicielem, Centrum Obsługi Biznesu (COB). Będzie to już czwarty obiekt w Polsce należący do sieci Starwood. Prace nad budową hotelu rozpoczną się w ciągu najbliższych tygodni, a jego otwarcie planowane jest na styczeń 2007 r. COB tworzą: Buldico Poznań, PKO Bank Polski SA i Miasto Poznań.

Wykonawcą jest firma Buldico, która należy do Besix NDI, firm  utworzonej przez polską spółkę NDI i belgijską Besix. PKO BP SA jest zarówno udziałowcem przedsięwzięcia, jak i instytucją finansującą projekt. Miasto Poznań wniosło do spółki teren, na którym powstanie hotel. Besix NDI i PKO Bank Polski to również dwaj najwięksi udziałowcy otwartego w kwietniu ubiegłego roku hotelu Sheraton Kraków. Poznańska inwestycja wzmocni naszą pozycję na rynku jako dewelopera i generalnego wykonawcy. Będzie świetną rekomendacją dla przyszłych inwestycji hotelarskich, które są obecnie w fazie projektowania – powiedział Jerzy Gajewski, prezes NDI. O tej inwestycji pisaliśmy także w „Hotelarzu” nr 2/2005.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *