Hotel bez kantów

Elewacja wrocławskiego hotelu Hilton, będącego częścią kompleksu wielofunkcyjnego OVO, wykonana zostanie ze szkła. Pierwotna koncepcja architektów uwzględniała wykorzystanie w tym celu Corianu. - Corian był już wykorzystywany w podobnych celach m.in. we Francji - mówi Paul Adolph, dyrektor projektu ze spółki Wings Properties. - W Polsce okazało się to jednak niemożliwe.Liczne testy, jakie przeprowadziliśmy, pokazały, że nie jest on w stanie spełnić niezwykle rygorystycznych polskich norm budowlanych. Po analizie innych możliwości uznano ostatecznie, że oczekiwania projektantów spełni wykorzystanie w pełni oszklonej kurtyno-ściany. Zmiana koncepcji wpłynie na to, jak kompleks będzie prezentował się z zewnątrz, ale pozwoli zachować jego obły i pozbawiony kantów kształt.

Zdaniem inwestora, dzięki takiemu rozwiązaniu, projekt zyska zupełnie nową jakość. - Kurtyna nie tylko idealnie podkreśli niepowtarzalną formę OVO, ale jednocześnie pozwoli uzyskać niezwykle ciekawe efekty wizualne, niemożliwe w przypadku zastosowania Corianu - dodaje Paul Adolph. OVO, którego częścią będzie pięciogwiazdkowy hotel Hilton, to kompleks hotelowo-apartamentowy powstający w samym centrum Wrocławia. W budynku, oprócz pięciogwiazdkowego Hiltona, znajdzie się również około 100 apartamentów usługowych, basen, SPA, Health Club, podziemny parking oraz 3000 mkw. powierzchni komercyjnych i powierzchnie biurowe. Koszt inwestycji to ponad 300 mln złotych.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *