Jubileusz Uzdrowisk Kłodzkich

Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S.A. obchodzi w tym roku jubileusz 35 lat działalności. Z tej okazji organizowany będzie cykl imprez. Od marca do czerwca br. w Pijalni Wód Mineralnych w Polanicy-Zdroju czynna jest wystawa obrazująca historię uzdrowiska zatytułowana "Tradycja i nowoczesność". Ekspozycja zostanie następnie przeniesiona do Pijalni Wód Mineralnych w Dusznikach-Zdroju i Kudowie-Zdroju.Przed rokiem 1974 Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój i Duszniki-Zdrój funkcjonowały jako samodzielne państwowe przedsiębiorstwa uzdrowiskowe. Pierwszego stycznia 1974 roku nastąpiło ich połączenie i powstał Zespół Uzdrowisk Kłodzkich, który w 1999 został skomercjalizowany i przekształcony w spółkę aukcyjną. Od tamtej pory minęło 35 lat. Był to okres najprężniejszego rozwoju trzech uzdrowisk.

Dzisiejszy Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S.A. to baza lecznicza i hotelowa w znacznej mierze przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, zmodernizowane zakłady przyrodolecznicze oferujące ponad 60 zabiegów przyrodoleczniczych, nowoczesne pracownie diagnostyczne, baseny rekreacyjno-rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej, a przede wszystkim wyspecjalizowana kadra medyczna; a także 3 rozlewnie wód mineralnych.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *